Trwa ładowanie...
18-05-2020 12:24

Odmrażanie gospodarki obejmuje kolejne branże. Co zmienia się od 18 maja?

Już od poniedziałku 18 maja w życiu wchodzi trzeci etap odmrażania gospodarki. Zmiany obejmują komunikację miejską, ponowne otwarcie lokali gastronomicznych oraz zakładów fryzjerskich i kosmetycznych.

Share
Odmrażanie gospodarki obejmuje kolejne branże. Co zmienia się od 18 maja?Źródło: Unsplash.com
d24v5qb

Odmrażanie gospodarki. Co zmienia się od 18 maja?

Odmrażanie gospodarki w branży gastronomicznej zmusza lokale do przestrzegania surowego reżimu sanitarnego. Tym samym na cztery metry kwadratowe powierzchni każdego z nich ma przypadać nie więcej niż jedna osoba - z wyłączeniem obsługi.

Ponadto klienci klienci lokali powinni również dezynfekować ręce. Istotnym jest także zachowanie dwóch metrów odległości pomiędzy stolikami. Na podłodze powinny pojawić się wyznaczone taśmą strefy wskazujące odległości, które powinni zachować klienci.

Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Restauracje będą mogły otworzyć ogródki

Podobne restrykcję obejmą salony fryzjerskie czy kosmetyczne. Jak bowiem podkreślają rządzący, dalsze odmrażanie gospodarki będzie możliwe dzięki stosowaniu się do zaleceń sanitarnych. W tym przypadku - zachowania odległości min. 2 metrów między stanowiskami, brak możliwości oczekiwania w poczekalni i obecność w salonie jednego klienta na jedno stanowisko pracy.

d24v5qb

Odmrażanie gospodarki. Kiedy kolejny etap?

Odmrażanie gospodarki objęło także restrykcje, jakimi objęta została komunikacja miejska. Przepisy stanowią, że zarządzający transportu miejskiego może podjąć decyzję w kwestii obowiązujących limitów. Tym samym zasada połowy pustych miejsc siedzących może zostać ograniczona do 30 proc. liczby miejsc siedzących i stojących.

Szefowa resortu rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała przy okazji, że kolejny etap odmrażania gospodarki będzie możliwy nawet od 1 czerwca. Jednocześnie tym, co może zastopować luzowanie obostrzeń jest nagły wzrost zachorowań.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24v5qb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24v5qb
d24v5qb