Trwa ładowanie...
d3be5nx

Odmrażanie gospodarki obejmuje kolejne branże. Co zmienia się od 18 maja?

Już od poniedziałku 18 maja w życiu wchodzi trzeci etap odmrażania gospodarki. Zmiany obejmują komunikację miejską, ponowne otwarcie lokali gastronomicznych oraz zakładów fryzjerskich i kosmetycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odmrażanie gospodarki. Co zmienia się od 18 maja?
Odmrażanie gospodarki. Co zmienia się od 18 maja? (Unsplash.com)
d3be5nx

Odmrażanie gospodarki. Co zmienia się od 18 maja?

Odmrażanie gospodarki w branży gastronomicznej zmusza lokale do przestrzegania surowego reżimu sanitarnego. Tym samym na cztery metry kwadratowe powierzchni każdego z nich ma przypadać nie więcej niż jedna osoba - z wyłączeniem obsługi.

Ponadto klienci klienci lokali powinni również dezynfekować ręce. Istotnym jest także zachowanie dwóch metrów odległości pomiędzy stolikami. Na podłodze powinny pojawić się wyznaczone taśmą strefy wskazujące odległości, które powinni zachować klienci.

d3be5nx

Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Restauracje będą mogły otworzyć ogródki

Podobne restrykcję obejmą salony fryzjerskie czy kosmetyczne. Jak bowiem podkreślają rządzący, dalsze odmrażanie gospodarki będzie możliwe dzięki stosowaniu się do zaleceń sanitarnych. W tym przypadku - zachowania odległości min. 2 metrów między stanowiskami, brak możliwości oczekiwania w poczekalni i obecność w salonie jednego klienta na jedno stanowisko pracy.

Odmrażanie gospodarki. Kiedy kolejny etap?

Odmrażanie gospodarki objęło także restrykcje, jakimi objęta została komunikacja miejska. Przepisy stanowią, że zarządzający transportu miejskiego może podjąć decyzję w kwestii obowiązujących limitów. Tym samym zasada połowy pustych miejsc siedzących może zostać ograniczona do 30 proc. liczby miejsc siedzących i stojących.

d3be5nx

Czytaj: Obowiązkowa dezynfekcja. Firmy mają poważny dylemat

Szefowa resortu rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała przy okazji, że kolejny etap odmrażania gospodarki będzie możliwy nawet od 1 czerwca. Jednocześnie tym, co może zastopować luzowanie obostrzeń jest nagły wzrost zachorowań.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3be5nx

Podziel się opinią

Share
d3be5nx
d3be5nx