Trwa ładowanie...
d47unl8

Oferta obligacji Ghelamco o łącznej wartości 50 mln zł rozpocznie się jutro

Warszawa, 25.11.2014 (ISBnews) - Publiczna oferta 500 tys. obligacji Ghelamco Invest o łącznej wartości 50 mln zł rozpocznie się jutro i potrwa do 9 grudnia, podała spółka w prospekcie. Papiery są skierowane do inwestorów indywidualnych.

Share
d47unl8

W ramach programu emisji obligacji do łącznej kwoty 250 mln zł spółka oferuje obecnie obligacje o wartości do 50 mln zł w pierwszej transzy skierowanej do klientów indywidualnych. Oprocentowanie ustalono na WIBOR 6-mies. powiększony o 3,5% (5,5% w pierwszym okresie odsetkowym). Odsetki wypłacane będą półrocznie. Cena emisyjna wynosi 100 zł za obligację. Data wykupu została ustalona na 16 czerwca 2019. Zabezpieczeniem jest poręczenie Granbero Holdings, kontrolującego spółki projektowe grupy w Polsce, który ma ponad 1 mld euro aktywów.

Zapisy potrwają od jutra do 9 grudnia. Na 10 grudnia planowany jest przydział obligacji, w dniu16 grudnia planowany jest dzień emisji, na 23 grudnia założono wprowadzenie papierów dłużnych do obrotu na Catalyst. Oferującym jest Unicredit CAIB.

"W kwietniu przyszłego roku zapadają nam papiery na 58 mln zł, ale mamy już środki na ten cel. Obecnie pozyskane środki planujemy wykorzystać na nowe projekty w Polsce - przygotowanie i realizację, a także wydłużenie finansowania spółek projektowych oraz dofinansowanie nowych akwizycji gruntów" - powiedział dyrektor finansowy Ghelamco Poland Jarosław Jukiel na spotkaniu z dziennikarzami.

d47unl8

Jak wskazał, emisja jest skierowana do inwestorów indywidualnych gdyż ze względu na dynamiczny rozwój grupy zależy jej uzyskaniu dostępu do "szerszego finansowania".

Obecny harmonogram działań grupy przewiduje m.in. rewitalizację Dworca Gdańskiego, która - według słów jej przedstawicieli - rozpocznie się "w najbliższym czasie". Planowana powierzchnia projektu sięga 165 tys. m2. W Sienna Towers jest prawomocne pozwolenie na budowę. Plac Vogla ma być oddany do użytku w 2015/16. Kolejny projekt to Wołoska 24.

Jak wskazał Jukiel, kolejne emisje obligacji w ramach programu do kwoty 250 mln zł będą dopasowane do potrzeb finansowych i mogą odbywać się w 2015 roku.

"W naszych budynkach dostarczyliśmy 500 tys. m2 powierzchni, a wartość projektów sprzedanych w Polsce przekroczyła 5 mld zł" - podsumował dyrektor finansowy Ghelamco Poland.

Ghelamco Poland to jeden z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych oraz lider zrównoważonego budownictwa w Polsce. Firma specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych.

(ISBnews)

d47unl8

Podziel się opinią

Share
d47unl8
d47unl8