Trwa ładowanie...
d3kvh0f

Oferta publiczna Biura Inwestycji Kapitałowych zostanie wznowiona 11 kwietnia

Warszawa, 31.03.2016 (ISBnews) - Oferta publiczna akcji Biura Inwestycji Kapitałowych (BIK), która została zawieszona w styczniu br., zostanie wznowiona - rozpocznie się od budowy księgi popytu, która będzie prowadzona 11-12 kwietnia, podała spółka. Oczekiwane wpływy brutto z emisji 1,13 mln akcji serii I to ok. 23,7 mln zł.

Share
d3kvh0f

"Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. podało nowe terminy oferty publicznej. Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych będą prowadzone w dniach 14-19 kwietnia br. Ostateczna cena emisyjna po jakiej będą sprzedawane akcje zostanie określona przed rozpoczęciem zapisów. Debiut na GPW planowany jest w pierwszej połowie maja br." - czytamy w komunikacie.

Biuro Inwestycji Kapitałowych opublikowało komunikat aktualizacyjny do prospektu emisyjnego, zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) w dniu 8 grudnia 2015 r., dotyczący nowych terminów publicznej oferty akcji.

Zgodnie z harmonogramem budowa księgi popytu będzie prowadzona w dniach 11-12 kwietnia br. W dniu 13 kwietnia br. zostanie ustalona ostateczna cena emisyjna akcji oraz określony podział na transze. Przyjmowanie zapisów w transzy inwestorów instytucjonalnych zaplanowano na 14-20 kwietnia br. Przydział akcji i rozliczenie subskrypcji nastąpi do 22 kwietnia br.

d3kvh0f

"Rozpoczynamy właśnie spotkania z inwestorami instytucjonalnymi - road show. Mamy nadzieję, że inwestorzy docenią nasz model biznesu i bardzo dobre perspektywy branży, w której działamy. Dlatego jesteśmy przekonani, że prowadzona oferta akcji zakończy się sukcesem" - powiedział prezes BIK Mirosław Koszany, cytowany w komunikacie.

Na podstawie Prospektu Emisyjnego oferowanych jest 1 130 000 nowych akcji serii I oraz sprzedawanych jest do 569 606 istniejących akcji serii H. Oferowane inwestorom akcje serii I stanowić będą łącznie 27,4% podwyższonego kapitału zakładowego spółki i będą uprawniać ich właścicieli do wykonywania łącznie 16,6% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Aktualnie 100% akcji Biura Inwestycji Kapitałowych S.A. jest własnością Belancor Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Udziałowcami Belancor Sp. z o.o. są osoby fizyczne. Zapisy na akcje będzie można składać za pośrednictwem Oferującego - Domu Maklerskiego BDM.

BIK podał w komunikacie, że oczekuje wpływów z emisji akcji serii I na poziomie ok. 23,7 mln zł brutto. Wpływy netto zostały oszacowane na poziomie ok. 22,5 mln zł.

d3kvh0f

"Pozyskane środki w całości wykorzystamy na finansowanie realizacji przygotowywanych projektów deweloperskich dotyczących głównie powierzchni magazynowych, ale także parków handlowych" - powiedział Koszany.

Celem jest rozbudowa Centrum Logistycznego w Sosnowcu, budowa Centrum Logistycznego Kraków III oraz budowa Parku Handlowego w Dzierżoniowie.

W styczniu br. spółka podała, że w związku z niesprzyjającymi warunkami rynkowymi nie przeprowadzi oferty w planowanym wówczas terminie, a o nowym harmonogramie poinformuje w terminie późniejszym.

Grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. m2. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków). Dotychczas zrealizowane zostały dwa retail parki: w Puławach i Bielsku-Białej.
(ISBnews)

d3kvh0f

Podziel się opinią

Share
d3kvh0f
d3kvh0f