Trwa ładowanie...
d45g1nq
26-09-2016 09:54

Oferta publiczna maks 1,2 mln akcji PlayWay rusza dzisiaj

Warszawa, 26.09.2016 (ISBnews) - Oferta publiczna maksymalnie 1,2 mln akcji PlayWay rozpoczęła się dziś publikacją prospektu emisyjnego, a we wtorek, 27 września rozpoczną się zapisy wśród inwestorów indywidualnych. Z kolei 29 września rozpocznie się budowanie księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, podano w prospekcie. Przydział akcji oferowanych nastąpi 12 października, a debiut na GPW - około tydzień później.

d45g1nq

Z oferty, która obejmuje do 600 tys. nowych oraz do 600 tys. istniejących akcji, spółka planuje pozyskać ok. 35 mln zł. Środki przeznaczy m.in. na działalność marketingową i promocję nowych produktów, inwestycje w projekty spółek zależnych, a także odkup udziałów w spółkach zależnych i inwestycje w projekty istniejących zespołów w ramach Grupy PlayWay.

Oferta publiczna obejmuje nie więcej niż 1 200 000 akcji, w tym nie więcej niż 600 000 akcji nowej emisji, nie więcej niż 600 000 akcji sprzedawanych przez akcjonariuszy sprzedających. W pierwszej kolejności inwestorom przydzielane będą nowe akcje.

"Oferta skierowana jest do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w Polsce. Przewiduje się, że inwestorom indywidualnym zaoferowanych zostanie około 20% akcji oferowanych" - czytamy w prospekcie.

Zapisy na akcje wśród inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 27 września do 5 października 2016 r. Zapis składany przez inwestora indywidualnego musi opiewać na co najmniej 10 akcji i nie więcej niż 60 000 akcji. Dopuszczalne jest składanie wielokrotnych zapisów w transzy inwestorów indywidualnych. Zapisy składane będą po cenie maksymalnej, która zostanie podana jeszcze dzisiaj do publicznej wiadomości.

d45g1nq

Budowanie księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych odbędzie się w dniach 29 września - 6 października. Ostatniego dnia zapisów nastąpi ustalenie i opublikowanie ostatecznej liczby akcji oferowanych w ramach oferty, ostatecznej liczby akcji oferowanych poszczególnym kategoriom inwestorów oraz ceny ostatecznej akcji oferowanych dla inwestorów indywidualnych oraz dla inwestorów instytucjonalnych.

Przyjmowanie zapisów w transzy inwestorów instytucjonalnych nastąpi w dniach 7-11 października, zaś na 12 października zaplanowany jest przydział akcji oferowanych. Zgodnie z przewidywanym harmonogramem oferty publicznej, akcje i prawa do akcji spółki zadebiutują na GPW po około tygodniu od daty przydziału akcji.

Kapitał zakładowy spółki dzieli się obecnie na 6 000 000 akcji. Założyciel i prezes PlayWay Krzysztof Kostowski posiada 50% akcji w kapitale zakładowym. Pozostałe 50% akcji posiada fundusz ACRX Investments Limited.

"Przy założeniu, że wszystkie akcje oferowane w ramach oferty publicznej (akcje nowej emisji oraz akcje sprzedawane przez dotychczasowych akcjonariuszy) zostaną objęte przez nowych inwestorów, będą oni łącznie posiadać 18,2% akcji w podwyższonym kapitale zakładowym spółki i dysponować łącznie 18,2% głosów na walnym zgromadzeniu" - czytamy w komunikacie.

d45g1nq

PlayWay chce pozyskać z oferty ok. 35 mln zł . Środki te spółka zamierza przeznaczyć na działalność marketingową i promocję nowych produktów, inwestycje w projekty spółek zależnych oraz zakładanie i dofinansowanie kolejnych spółek celowych w związku z pozyskaniem nowych zespołów deweloperskich, odkup udziałów w spółkach zależnych i inwestycje w projekty istniejących zespołów w ramach Grupy PlayWay.

Strategia PlayWay zakłada tworzenie zdywersyfikowanego portfela tytułów gier w celu uniknięcia ryzyka uzależnienia od pojedynczego tytułu, budowanie oraz włączanie do Grupy nowych zespołów deweloperskich, a także pracę nad nowymi grami mobilnymi oraz grami przeznaczonymi na konsole.

Obecnie spółka pracuje nad ok. 60 nowymi tytułami gier i dodatków, dotychczas wprowadziła na rynek ponad 40 gier, które sprzedały się lub zostały pobrane na całym świecie w liczbie ok. 15 mln egzemplarzy.

"Dotychczasowe zyski przeznaczaliśmy na inwestycje w nowe projekty gier i wzmacnianie zespołów deweloperskich. Środki pozyskane z oferty akcji pozwolą nam w szerszym stopniu prowadzić działalność marketingową i promocję nowych produktów, tak by maksymalizować przychody z nowych gier wprowadzanych na rynek. Dzięki pieniądzom ze sprzedaży akcji będziemy mogli zarówno prowadzić inwestycje, jak i zwiększać rozpoznawalność naszych gier na całym świecie" - powiedział Kostowski, cytowany w komunikacie.

d45g1nq

Na marketing produktów spółka zamierza przeznaczyć od 4 do 6 mln zł. PlayWay chce również zainwestować od 14 do 15 mln zł w projekty spółek zależnych oraz zakładanie i dofinansowanie kolejnych spółek celowych.

"Nasz model biznesowy polega na wspieraniu i kierowaniu dużej liczby zespołów deweloperskich. Jest unikalny w skali świata. Obecnie kierujemy ponad 40 zespołami deweloperów, z czego większość to zespoły w ramach Grupy. Taki model pozwala nam na prowadzenie jednocześnie wielu projektów i wypuszczanie na rynek 20-30 nowych gier rocznie, dzięki czemu dywersyfikujemy ryzyko i zwiększamy szanse na rynkowy sukces. Inwestycje w nowe zespoły będą stanowiły fundament pod dalszy rozwój naszej Grupy" - podkreślił Kostowski.

Na odkup udziałów lub akcji spółek zależnych spółka chce przeznaczyć od 3 mln do 4 mln zł, zaś na inwestycje w projekty zespołów istniejących w ramach Grupy kwotę 9-10 mln zł.

W tym roku grupa planuje około 30 premier, zaś w 2017 r. zakłada również wejście w nowy segment rynku gier i premiery swoich pierwszych produkcji przeznaczonych na konsole PlayStation oraz Xbox. Dwoma największymi tytułami, w wydaniu konsolowym, zapowiedzianymi na 2017 rok są "Agony" oraz kolejna edycja "Car Mechanic Simulator".

d45g1nq

PlayWay prowadzi sprzedaż m.in. za pośrednictwem własnych kont na portalach Steam, AppStore oraz GooglePlay. Ponad 90% przychodów Grupy w 2015 roku pochodziło ze sprzedaży zrealizowanej na rynkach zagranicznych. Europa Zachodnia i Ameryka Północna odpowiadają za 80% przychodów Grupy ze sprzedaży poprzez platformę Steam. USA i Niemcy to dwa największe rynki odpowiadające łącznie za 41% przychodów Grupy ze sprzedaży poprzez platformę Steam.

PlayWay S.A. to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki. W ostatnich 4 latach, PlayWay S.A. ponad 6-krotnie zwiększył liczbę zespołów, z którymi współpracuje przy tworzeniu gier budując jedną z największych w Polsce grup deweloperskich. Grupa współpracuje z ponad 40 zespołami twórców gier, od małych zespołów 2-3 osobowych, po większe, liczące 10-25 osób. Większość to zespoły wewnętrzne lub spółki zależne PlayWay S.A.

Przychody grupy PlayWay w 2015 r. wzrosły o 75% do 13,4 mln zł, a EBITDA i zysk netto wzrosły ponad dwukrotnie do odpowiednio 7,4 mln zł i 5,9 mln zł. Do tej pory zysk wypracowywany przez spółkę w tym okresie był przeznaczany na kapitał zapasowy i na bieżące inwestycje.

(ISBnews)

d45g1nq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45g1nq