Trwa ładowanie...
dkf2uoh

Oferty ws. prywatyzacji I grupy chemicznej od inw. finansowych i branżowych - NP (opis)

15.9.Warszawa (PAP) - Nafta Polska otrzymała "zgodną z oczekiwaniami" liczbę ofert w sprawie prywatyzacji pierwszej grupy chemicznej od inwestorów finansowych, jak i...

Share
dkf2uoh

15.9.Warszawa (PAP) - Nafta Polska otrzymała "zgodną z oczekiwaniami" liczbę ofert w sprawie prywatyzacji pierwszej grupy chemicznej od inwestorów finansowych, jak i strategicznych z kraju i z zagranicy - podała Nafta Polska w komunikacie prasowym.

W skład pierwszej grupy chemicznej wchodzą Ciech, ZA Tarnów i Kędzierzyn.

"Nafta Polska otrzymała oferty zarówno na wszystkie trzy spółki łącznie, jak i na poszczególne podmioty. Ilość ofert jest zgodna z oczekiwaniami Nafty Polskiej oraz Doradcy Prywatyzacyjnego: Konsorcjum Raiffeisen Investment, Lazard oraz Bank Zachodni WBK" - napisano w komunikacie.

dkf2uoh

"Po przeanalizowaniu zawartości ofert zostanie przygotowana "krótka lista" inwestorów, którzy zostaną dopuszczeni do drugiego etapu procesu prywatyzacji" - dodano.

Według wcześniejszych zapowiedzi resortu skarbu, na przełomie września i października ma być wyłoniona krótka lista, a w październiku negocjacje będą prowadzone już tylko z jednym potencjalnym inwestorem.

Resort skarbu spodziewa się, że do końca roku podpisana zostanie umowa z inwestorem. (PAP)

pel/ jtt/

dkf2uoh

Podziel się opinią

Share
dkf2uoh
dkf2uoh