Trwa ładowanie...
d2v30ol

OGI4 i Mahle Polska zainwestują łącznie 30 mln zł w Wałbrzyskiej SSE

Warszawa, 24.06.2014 (ISBnews) - Spółki OGI4 oraz Mahle Polska otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park (WSSE). Spółki zainwestują odpowiednio co najmniej 9 mln zł i 21 mln zł w podstrefach Opole i Krotoszyn, podała strefa.
Share
d2v30ol

"Firma [OGI4] będzie prowadzić działalność polegającą na świadczeniu usług informatycznych i badawczo-rozwojowych, w zakresie wysoko zaawansowanych technologii informatycznych i automatyki przemysłowej. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 9 mln zł oraz zatrudnienie co najmniej 40 nowych pracowników. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do 31 grudnia 2018 r." - czytamy w komunikacie.

Natomiast Mahle Polska będzie prowadzić działalność polegającą na produkcji zaworów do samochodów ciężarowych. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 21 mln zł oraz zatrudnienie dodatkowo co najmniej 10 nowych pracowników. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do końca przyszłego roku.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna to 41 podstref, położonych na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Obejmuje obszar o łącznej powierzchni 2212 ha.

(ISBnews)

d2v30ol

Podziel się opinią

Share
d2v30ol
d2v30ol