Trwa ładowanie...
d1zjdwm
d1zjdwm

Ogłoszono przetarg na budowę odcinka autostrady A4 i drogi S19

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na budowę autostrady A4 na odcinku od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Zachód i drogi ekspresowej S19 od węzła Rzeszów Zachód do węzła Świlcza.
Share
d1zjdwm

Jak poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, jeden przetarg obejmuje dwa odcinki dróg - zarówno 3,5-kilometrowy fragment autostrady, jak i 5 kilometrów drogi ekspresowej.

Termin składania ofert mija 1 czerwca.

_ Dla każdego odcinka przygotowana została oddzielna dokumentacja. Jeśli chodzi o odcinek autostrady, to w zakres robót oprócz budowy drogi wchodzi także m.in. budowa obiektów inżynieryjnych, takich jak wiadukty czy mosty _ - wyjaśniła. Dodała, że podobne prace wykonawca będzie musiał zrobić również w przypadku drogi ekspresowej.

d1zjdwm

Autostrada A4 przebiegać będzie od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Kraków, Tarnów, Rzeszów, do przejścia z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość trasy wyniesie ok. 670 km.

Natomiast droga ekspresowa S19 przebiegać ma przez wschodnie województwa kraju - od przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej do granicy ze Słowacją w Barwinku. Łączna jej długość ma mieć ok. 570 km.

d1zjdwm

Podziel się opinią

Share
d1zjdwm
d1zjdwm