Trwa ładowanie...

Ok. 21 mln zł kosztować będzie dokończenie II etapu obwodnicy

W przetargu na dokończenie budowy II etapu obwodnicy Mielca (Podkarpackie) wybrana została oferta firmy Skanska. Spółka za prawie 21 mln zł wybuduje ok. 3,4-kilometrowy fragment drogi. Inwestycja ma być gotowa do końca listopada br.

Ok. 21 mln zł kosztować będzie dokończenie II etapu obwodnicyŹródło: Fotolia, fot: Ingus Evertovskis
d4565hc
d4565hc

Wyłonienie nowego wykonawcy II etapu obwodnicy było konieczne, po tym jak w grudniu ub.r. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie wypowiedział umowę poprzedniemu wykonawcy. Uzasadniono to brakiem zaangażowania w prace budowlane. W dniu wypowiedzenia umowy stan realizacji kontraktu wynosił ponad 17 proc., a powinien - 50 proc.

W nowym przetargu wygrała oferta firmy Skanska, która za prawie 21 mln zł ma dokończyć budowę trasy. Jak poinformowała PAP we wtorek Iwona Walczak z tej firmy, prace rozpoczną się jeszcze w czerwcu.

II etap obwodnicy Mielca ma długość ok. 3,4 km i połączy ul. Dębicką z ul. Wolności. "Początek trasy jest zlokalizowany na skrzyżowaniu z drogą Nagnajów-Dębica, a jej koniec znajdzie się przed skrzyżowaniem z drogą Mielec-Kolbuszowa-Leżajsk. Trasa obwodnicy przecina odcinek linii kolejowej Łódź-Dębica, w związku z tym w ramach inwestycji powstanie też wiadukt nad torami" - dodała. Wybudowane będą również m.in. przejścia dla zwierząt, kanalizacja, odwodnienie, ekrany akustyczne i oświetlenie. Przed rozpoczęciem prac Skanska wykona inwentaryzację stanu zaawansowania robót na przerwanej budowie.

Budowę obwodnicy Mielca podzielono na trzy odcinki. Prace związane z budową pierwszego i trzeciego powinny zakończyć się do końca br. Całkowita długość trasy wyniesie ok. 17 km.

Całkowity koszt budowy obwodnicy to ok. 300 mln zł, z tego ponad 227 mln zł stanowi dofinansowanie z programu operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

d4565hc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4565hc