Trwa ładowanie...
d21u9re
d21u9re

Open-Net przejął SferaNet; spółka rozważa kolejne akwizycje i planuje emisję obligacji w IV kw.'11

07.11. Warszawa (PAP) - Open-Net, notowany na NewConnect publiczny operator telekomunikacyjny, podpisał umowę nabycia 87,85 proc. udziałów SferaNet za łączną kwotę 2,2 mln zł....
Share
d21u9re

07.11. Warszawa (PAP) - Open-Net, notowany na NewConnect publiczny operator telekomunikacyjny, podpisał umowę nabycia 87,85 proc. udziałów SferaNet za łączną kwotę 2,2 mln zł. Obecnie spółka prowadzi również negocjacje w sprawie nabycia sieci telekomunikacyjnej Alma-SAT i planuje przeprowadzenie emisji obligacji w IV kwartale 2011 r. - poinformował Open-Net w komunikacie.

"Włączenie SferaNet do grupy Open-Net pozwoli na istotne zwiększenie bazy abonentów, a także na przyśpieszenie rozwoju terytorialnego, w tym m.in. sprzedaży w ramach cross-sellingu. Powyższe przejęcie będzie miało także duże znaczenie z punktu widzenia wzrostu przychodów grupy" - podała spółka.

W 2010 r. SferaNet zanotowała ok. 2 mln zł przychodów przy rentowności na poziomie ok. 5 proc. netto.

d21u9re

"W chwili obecnej prowadzimy także negocjacje w sprawie nabycia sieci telekomunikacyjnej Alma-SAT, których zakończenie jest dla nas priorytetową kwestią. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta najpóźniej do końca br." - poinformował Open-Net.

W październiku Open-Net informował o zamiarze emisji obligacji zamiennych na akcje o wartości do 15 mln zł. Środki pozyskane z emisji obligacji mają zostać przeznaczone na akwizycje podmiotów z branży telekomunikacyjnej. Spółka poinformowała, że rozpoczęcie emisji pierwszej serii obligacji mogłoby odbyć się jeszcze w IV kwartale 2011r.

W czerwcu spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji o wartości 3,7 mln zł. Kwota została w większości przeznaczona na zakup 100 proc. udziałów spółki Interlandia.

Open-Net jest publicznym operatorem telekomunikacyjnym, dostarczającym usługi telefonii stacjonarnej i internetowej. W perspektywie 2-3 lat spółka planuje przeniesienie notowań na rynek główny GPW.(PAP)

now/ ana/

d21u9re

Podziel się opinią

Share
d21u9re
d21u9re