Trwa ładowanie...
d26cnn7
30-03-2017 16:40

Opolskie/13 mln zł dotacji na rozwój teleinformatyki

Województwo opolskie przekaże 44 firmom blisko 13 milionów złotych na opracowanie i wdrożenie technologii teleinformatycznych - poinformowała w czwartek Katarzyna Kownacka z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

d26cnn7

Wśród wybranych do dofinansowania projektów są m.in. rozwiązania, które zakładają np. wdrożenie specjalistycznego systemu sprzedaży internetowej czy innowacyjnego oprogramowania laboratoryjnego.

Nabór skierowany był do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Przyznane opolskim firmom w ramach rozstrzygniętego naboru wsparcie wyniesie w sumie prawie 12,7 mln zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość rozwiązań teleinformatycznych, które chcą wdrożyć lub stworzyć firmy z tym dofinansowaniem, to prawie 26,5 mln zł.

Nabór na unijne wsparcie przeznaczone na wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych cieszył się największym zainteresowaniem ze wszystkich dotąd przeprowadzonych w latach 2014-2020. Łącznie w ramach tego naboru firmy z woj. opolskiego złożyły 127 wniosków. Całkowita kwota wnioskowanego przez opolskich przedsiębiorców dofinansowania sięgała prawie 51,5 mln zł.

Wsparcie miało być przeznaczone na informatyczne systemy obsługi klientów działające w firmie, między firmą a jej klientem, a także na systemy informatyczne i komunikacyjne usprawniające działalność firm. W regulaminie określono, że minimalna kwota dofinansowania projektu mogła wynieść 100 tys. zł, a maksymalna - milion złotych. W praktyce najniższa przyznana dotacja wyniosła niespełna 105 tys. zł, a najwyższa - 775,2 tys. zł.

d26cnn7

Ogółem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 woj. opolskie ma do rozdziału blisko 950 mln euro. Na wsparcie przedsiębiorstw i lokalnego biznesu zarezerwowano łącznie ponad 160 mln euro.

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ogłosiło dotychczas osiem naborów dla firm. Pięć z nich już rozstrzygnięto. Oprócz naboru na wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych, rozstrzygnięto też nabór na: współpracę gospodarczą i promocję (np. udział w targach i misjach); innowacje w przedsiębiorstwach; infrastrukturę usług społecznych (tworzenie np. całodobowych i dziennych domów seniora) oraz na wprowadzanie nowych usług i produktów w małych i średnich firmach na terenach przygranicznych.

d26cnn7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26cnn7