Trwa ładowanie...
d30jv8k

Opolskie/13 mln zł dotacji na rozwój teleinformatyki

Województwo opolskie przekaże 44 firmom blisko 13 milionów złotych na opracowanie i wdrożenie technologii teleinformatycznych - poinformowała w czwartek Katarzyna Kownacka z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Share
d30jv8k

Wśród wybranych do dofinansowania projektów są m.in. rozwiązania, które zakładają np. wdrożenie specjalistycznego systemu sprzedaży internetowej czy innowacyjnego oprogramowania laboratoryjnego.

Nabór skierowany był do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Przyznane opolskim firmom w ramach rozstrzygniętego naboru wsparcie wyniesie w sumie prawie 12,7 mln zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość rozwiązań teleinformatycznych, które chcą wdrożyć lub stworzyć firmy z tym dofinansowaniem, to prawie 26,5 mln zł.

Nabór na unijne wsparcie przeznaczone na wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych cieszył się największym zainteresowaniem ze wszystkich dotąd przeprowadzonych w latach 2014-2020. Łącznie w ramach tego naboru firmy z woj. opolskiego złożyły 127 wniosków. Całkowita kwota wnioskowanego przez opolskich przedsiębiorców dofinansowania sięgała prawie 51,5 mln zł.

Wsparcie miało być przeznaczone na informatyczne systemy obsługi klientów działające w firmie, między firmą a jej klientem, a także na systemy informatyczne i komunikacyjne usprawniające działalność firm. W regulaminie określono, że minimalna kwota dofinansowania projektu mogła wynieść 100 tys. zł, a maksymalna - milion złotych. W praktyce najniższa przyznana dotacja wyniosła niespełna 105 tys. zł, a najwyższa - 775,2 tys. zł.

d30jv8k

Ogółem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 woj. opolskie ma do rozdziału blisko 950 mln euro. Na wsparcie przedsiębiorstw i lokalnego biznesu zarezerwowano łącznie ponad 160 mln euro.

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ogłosiło dotychczas osiem naborów dla firm. Pięć z nich już rozstrzygnięto. Oprócz naboru na wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych, rozstrzygnięto też nabór na: współpracę gospodarczą i promocję (np. udział w targach i misjach); innowacje w przedsiębiorstwach; infrastrukturę usług społecznych (tworzenie np. całodobowych i dziennych domów seniora) oraz na wprowadzanie nowych usług i produktów w małych i średnich firmach na terenach przygranicznych.

d30jv8k

Podziel się opinią

Share
d30jv8k
d30jv8k