Trwa ładowanie...
d2q0hw3

Oponix.pl, spółka zależna Veno, może wejść na NC do końca roku

2.7.Warszawa (PAP) - Oponix.pl, spółka zależna notowanego na NC Veno, może wejść na rynek NewConnect do końca tego roku. Z oferty prywatnej chce pozyskać 1,5 - 2 mln zł -...

Share
d2q0hw3

2.7.Warszawa (PAP) - Oponix.pl, spółka zależna notowanego na NC Veno, może wejść na rynek NewConnect do końca tego roku. Z oferty prywatnej chce pozyskać 1,5 - 2 mln zł - powiedział PAP Arkadiusz Kuich, prezes grupy Veno.

"Oponix.pl planuje przeprowadzić emisję w ramach oferty prywatnej. Trwają rozmowy związane z dopracowywaniem planu finansowego i strategii spółki, ale można już powiedzieć, że w ramach podniesienia kapitału spółka chce pozyskać 1,5 - 2 mln zł" - powiedział PAP Kuich.

Środki z emisji Oponix.pl chce przeznaczyć na rozwój programu sieci afiliacyjnych dla detalu i biznesu, rozwój platform B2B oraz rozwój i budowę sieci franczyzowej.

"Chcemy rozpocząć proces oferty jak najszybciej, do debiutu spółki na NewConnect mogłoby dojść do końca roku" - powiedział Kuich.

d2q0hw3

Kuich powiedział, że nie powinno być problemów z objęciem nowych akcji, bo są już podmioty zainteresowane udziałem w emisji.

Dodał, że pakiet akcji spółki Oponix zamierza też objąć Veno, które do tej pory miało 50 proc. akcji spółki.

Oponix.pl istnieje od października 2008 roku. Spółka zajmuje się internetową sprzedażą opon, felg i innych artykułów motoryzacyjnych, w tym artykułów karbonowych produkowanych przez Carbon Design, spółkę z grupy Veno.

Anna Pełka(PAP)

pel/ gor/

d2q0hw3

Podziel się opinią

Share
d2q0hw3
d2q0hw3