Trwa ładowanie...
d2p1v58

OPTeam ma aneks do umowy nabycia pakietu akcji PeP od PWPW za 75 mln zł

Warszawa, 20.06.2016 (ISBnews) - OPTeam zawarł z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych (PWPW) aneks do przedwstępnej warunkowej umowy sprzedaży należących do PWPW akcji spółki Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności (Polskie ePłatności, PeP), który ustala łączną cenę sprzedaży za wszystkie akcje należące do PWPW na kwotę 75 mln zł, podał OPTeam.

Share
d2p1v58

"Pozostałe warunki umowy nie uległy zmianie. [?] PWPW potwierdziła, że w dacie zawarcia niniejszego aneksu warunek zawieszający dotyczący zgody rady nadzorczej PWPW został już spełniony. Rada nadzorcza OPTeam wyraziła zgodę na zawarcie opisanego wyżej aneksu" - czytamy w komunikacie.

W ten sposób spełnione zostały kolejne warunki zawieszające przedmiotowej umowy sprzedaży emitentowi akcji spółki Polskie ePłatności należących do PWPW, podano również.

Aktualnie emitent posiada 50% akcji w spółce Polskie ePłatności, które uprawniają do 41,2% głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki.

d2p1v58

W połowie czerwca OPTeam złożył nową ofertę na zakup od PWPW pozostałych akcji Polskie ePłatności, reprezentujących 58,84% głosów na walnym zgromadzeniu spółki, za 75 mln zł. Wcześniej spółka oferowała 70 mln zł za akcje PeP.

Polskie ePłatności to jeden z pięciu największych w Polsce operatorów płatności elektronicznych. Spółka została założona wspólnie przez OPTeam i PWPW.

OPTeam S.A. działa na rynku usług IT od 1988 r. Spółka jest producentem i integratorem specjalistycznych systemów informatycznych opartych o technologie kart elektronicznych. Od października 2010 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d2p1v58

Podziel się opinią

Share
d2p1v58
d2p1v58