Trwa ładowanie...
drmfhkn
20-06-2016 17:07

OPTeam ma aneks do umowy nabycia pakietu akcji PeP od PWPW za 75 mln zł

Warszawa, 20.06.2016 (ISBnews) - OPTeam zawarł z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych (PWPW) aneks do przedwstępnej warunkowej umowy sprzedaży należących do PWPW akcji spółki Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności (Polskie ePłatności, PeP), który ustala łączną cenę sprzedaży za wszystkie akcje należące do PWPW na kwotę 75 mln zł, podał OPTeam.

drmfhkn
drmfhkn

"Pozostałe warunki umowy nie uległy zmianie. [?] PWPW potwierdziła, że w dacie zawarcia niniejszego aneksu warunek zawieszający dotyczący zgody rady nadzorczej PWPW został już spełniony. Rada nadzorcza OPTeam wyraziła zgodę na zawarcie opisanego wyżej aneksu" - czytamy w komunikacie.

W ten sposób spełnione zostały kolejne warunki zawieszające przedmiotowej umowy sprzedaży emitentowi akcji spółki Polskie ePłatności należących do PWPW, podano również.

Aktualnie emitent posiada 50% akcji w spółce Polskie ePłatności, które uprawniają do 41,2% głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki.

W połowie czerwca OPTeam złożył nową ofertę na zakup od PWPW pozostałych akcji Polskie ePłatności, reprezentujących 58,84% głosów na walnym zgromadzeniu spółki, za 75 mln zł. Wcześniej spółka oferowała 70 mln zł za akcje PeP.

drmfhkn

Polskie ePłatności to jeden z pięciu największych w Polsce operatorów płatności elektronicznych. Spółka została założona wspólnie przez OPTeam i PWPW.

OPTeam S.A. działa na rynku usług IT od 1988 r. Spółka jest producentem i integratorem specjalistycznych systemów informatycznych opartych o technologie kart elektronicznych. Od października 2010 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

drmfhkn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drmfhkn