Trwa ładowanie...

Optimus: Notowania pobiły trzyipółletni rekord

Papiery Optimusa były w środę jedną z lepszych inwestycji giełdowych. Podrożały o 2,5 proc., do 8,52 zł.

Share
Optimus: Notowania pobiły trzyipółletni rekordŹródło: Wikipedia, fot: kfoltest55l
dp8clz8

To nowe roczne maksimum kursu i równocześnie najwyższa cena, jaką za akcje producenta i dystrybutora gier komputerowych płacono od 12 lipca 2007 r. Właściciela zmieniło wczoraj blisko 700 tys. akcji, a obroty wyniosły 5,85 mln zł.

Optimus nie publikował w środę ani przez kilka wcześniejszych dni żadnych cenotwórczych komunikatów, dlatego wzrost kursu należy wiązać z zaplanowaną na czwartek konferencją, na której spółka przedstawi strategię na bieżący rok. W kilku blokach (spotkanie ma trwać cały dzień) Optimus pokaże plany związane z każdym z pionów biznesowych, czyli wydawaniem gier innych producentów, dystrybucją filmów Disneya oraz, na co najbardziej czekają inwestorzy i fani elektronicznej rozrywki, szczegóły dotyczące premiery „Wiedźmina 2”. Jest zaplanowana na 17 maja (w wersji na komputery PC).

Najbardziej oczekiwaną informacją mają być plany sprzedażowe związane właśnie z tym tytułem. Producenci „Wiedźmina 2” mają spore apetyty. Dlatego debiut będzie poprzedzony największą w historii polskiego rynku gier wideo kampanią reklamową.

dp8clz8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp8clz8
dp8clz8