Trwa ładowanie...
d2odock

Orange Polska skorzysta z możliwości finansowania przez France Telecom (opis)

...

Share
d2odock

28.02. Warszawa (PAP) - Orange Polska skorzysta z możliwości finansowania przez France Telecom w celu optymalizacji kosztów finansowych - podała TP SA w komunikacie.

"Będąc częścią Grupy France Telecom, Grupa Kapitałowa Telekomunikacji Polskiej zdecydowała o skorzystaniu z możliwości finansowania przez FT w celu optymalizacji kosztów finansowych. W wyniku tej decyzji Grupa obniży udział finansowania zaciąganego od podmiotów zewnętrznych i skorzysta z możliwości finansowania oferowanych przez FT. W ten sposób grupa zabezpieczy przyszłe potrzeby pożyczkowe oraz płynność Orange Polska. Powinno to pozwolić grupie na obniżenie kosztów finansowych poprzez eliminację niewykorzystywanych linii kredytowych (np. linia zapasowa), minimalizację kosztów utrzymania nadwyżek środków w stosunku do długu oraz poprzez synergię organizacyjną" - napisano w komunikacie.

TP SA zawrze umowy o finansowanie w 2013 roku, której stronami będą TP SA oraz France Telecom lub jednostka zależna od FT.

d2odock

"Zgodnie z warunkami umów TP SA będzie miała dostęp do finansowania, którego celem będzie zabezpieczenie pozycji TP SA w związku z wygasającą w 2013 roku linią kredytową w wysokości 400 mln euro oraz pozostającym do spłaty zadłużeniem, w tym z tytułu kredytu EIB w wysokości 0,9 mld zł, jak również na pokrycie potrzeb operacyjnych" - napisano.

Dodatkowo TP oraz FT będą stronami umowy o konsolidację nadwyżek środków pieniężnych na rachunkach grupy.

TP podała, że warunki finansowania oraz konsolidacja środków pieniężnych oparte będą na zasadzie transakcji między podmiotami niepowiązanymi i ustalane w oparciu o warunki rynkowe.

France Telecom jest akcjonariuszem TP SA, posiadającym akcje stanowiące 49,79 proc. kapitału zakładowego TP i głosów na jej WZ. (PAP)

pel/ jtt/

d2odock

Podziel się opinią

Share
d2odock
d2odock