Trwa ładowanie...
d3pj4u1

Orange Polska: Sprzedaż energii to element przyszłego 'Inteligentnego Domu'

Warszawa, 13.02.2015 (ISBnews) - Oferta Orange Energia jest elementem projektu "Inteligentnego Domu", który Orange Polska planuje realizować na bazie sieci światłowodowej, poinformował wiceprezes Piotr Muszyński.

Share
d3pj4u1

"Sprzedaż energii wesprze lojalizację naszej bazy telco, ale też pomoże w akwizycji nowych klientów zainteresowanych 'elementem energetycznym'. Jest to istotnym elementem naszego projektu 'Inteligentnego domu' z gwarantowaną przepływnością w ramach FTTH" - powiedział Muszyński podczas spotkania z dziennikarzami.

W ramach uruchomionego w III kw. ub.r. pilotażu oferty Orange Energia Grupa pozyskała 800 abonentów. Orange Polska ogłosiło na początku tego tygodnia, że zdecydował o rozszerzeniu oferty sprzedaży energii elektrycznej na całą Polskę. Spółka nie podaje jednak celu odnośnie oczekiwanej liczby klientów.

Partnerem Orange Polska w tym projekcie jest Polenergia Obrót.

d3pj4u1

Spółka informowała wcześniej, że podpisała także generalne umowy dystrybucyjne z pięcioma największymi operatorami systemów dystrybucyjnych energii elektrycznej, tj. RWE Stoen Operator sp. z o.o., Energa-Operator S.A., Enea Operator sp. z o.o., Tauron Dystrybycja S.A. oraz PGE Dystrybucja S.A. zapewniające dystrybucję energii zakupionej od Orange Polska do odbiorców.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.

(ISBnews)

d3pj4u1

Podziel się opinią

Share
d3pj4u1
d3pj4u1