Trwa ładowanie...
d2tmjic

Orange Polska zainwestuje 2 mld zł w tym roku, nie licząc wydatków na aukcję LTE

Warszawa, 13.02.2015 (ISBnews) - Orange Polska zainwestuje w tym roku kwotę 2,0 mld zł wobec 1,7 mld zł rok temu, poinformował prezes operatora Bruno Duthoit.

Share
d2tmjic

"Wzrost capex na bieżący rok jest związany z uruchomieniem światłowodowego projektu inwestycyjnego FTTH, który ma pochłonąć do 450 mln zł. Szacunek nie zawiera za to wydatków na aukcję LTE" - powiedział Duthoit podczas konferencji prasowej.

Członek zarządu ds. finanowych Orange Polska Maciej Nowohoński wskazał, że zrealizowane oszczędności kosztowe sięgnęły kwoty 600 mln zł w trzy lata, z czego jedynie w 2014 było to więcej niż połowa tej kwoty.

W ten sposób skompensowany został ubytek połowy przychodów w ub.r.

d2tmjic

"Mamy nadzieję, że dalsze inicjatywy kosztowe pozwolą skompensować ubytek przychodów w jeszcze lepszym układzie niż w dotychczas. W obliczu dodatkowych wydatków na capex związanych z FTTH restrukturyzujemy wydatki na inne linie biznesowe i planowane są kolejne inicjatywy w tym względzie" - zaznaczył Nowohoński.

Jak podał, np. koszty rolluotu sieci były niższe w ub.r. o 150 mln zł niż w 2013 roku.

11 lutego Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) rozpoczął aukcję na 19 rezerwacji częstotliwości z pasma 800 MHz i 2,6 MHz, które posłużą do świadczenia oferty szybkiego internetu LTE. Zaproponowane pierwszego dnia kwoty mieściły się w przedziale od 25,0 mln zł (za pojedyncze pasmo 2,6 GHz) do 273 mln zł (za pojedyncze pasmo 800 MHz).

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.

(ISBnews)

d2tmjic

Podziel się opinią

Share
d2tmjic
d2tmjic