Trwa ładowanie...

Ostatni dzwonek, żeby złożyć wniosek o 500+. Spóźnisz się - stracisz pieniądze

Środa to ostatni dzień października a zarazem ostatni dzień, w którym można złożyć wniosek o świadczenie 500+. Dla tych, którzy nie zrobią tego dziś, mamy złą wiadomość - każdy dzień opóźnienia oznacza automatycznie stratę pieniędzy.

Ostatni dzwonek, żeby złożyć wniosek o 500+. Spóźnisz się - stracisz pieniądzeŹródło: Pixabay.com
d23cpic
d23cpic

Okres rozliczeniowy dla świadczenia 500+ trwa od 1 października do 30 września. To oznacza, że wrzesień był ostatnim miesiącem, który był jeszcze obsługiwany na "starym" wniosku. W kończącym się w środę miesiącu trzeba zatem złożyć nowy dokument, o ile nadal spełnia się warunki, żeby otrzymywać świadczenie przez najbliższy rok.

Czasu na to było aż nadto. Gminy przyjmowały je bowiem już od lipca. Kto zrobił to jeszcze w wakacje, ten prawdopodobnie już otrzymał pieniądze za październik i może z nich korzystać.

Wiceminister: pod koniec roku kolejne uszczelnienie programu 500+

Wnioski wypełnione i złożone we wrześniu oznaczają natomiast, że wypłata pieniędzy nastąpi do końca listopada. Wtedy na konto wpłynie świadczenie za dwa miesiące - październik oraz listopad.

d23cpic

Z kolei kto obudził się dopiero w październiku, ten na gotówkę będzie musiał poczekać nawet do końca roku. Ale nie ma tego złego, bo w okolicach Bożego Narodzenia domowy budżet zasili aż 1500 złotych na każde dziecko (pieniądze za grudzień z wyrównaniem za październik i listopad).

Ale kto wniosku jeszcze nie złożył, ten musi się spieszyć. Jeśli bowiem nie zrobi tego w środę, to pieniądze za październik już mu przepadną. Nawet gdy poprawnie wypełnione papiery trafią do gminy w piątek, to naliczone zostanie świadczenie już tylko od listopada. W ciągu roku rodzic otrzyma więc nie 12, a 11 wypłat w ramach programu. Jeśli zaś będzie czekał z tym do grudnia, to automatycznie liczba wypłat zmniejszy się do 10. W styczniu - do 9. I tak dalej.

Gdzie złożyć wniosek? Najszybciej i najprościej: przez internet. To możemy to zrobić za pośrednictwem ministerialnego portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej (INSTRUKCJA)
.

Można też to zrobić tradycyjnie w urzędzie gminy. Trzeba się jednak przygotować, że jak zwykle ostatniego dnia, mogą się tworzyć kolejki.

Jakie dokumenty dołączyć oraz jak wypełnić sam wniosek? Więcej informacji na ten temat TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23cpic
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23cpic