Trwa ładowanie...

Ostatnia puszka Adamowicza. Największe wpłaty po 800 zł

- Największe wpłaty pod koniec ubiegłego tygodnia wynosiły po 800 zł od osoby - mówiła we wtorek Wirtualnej Polsce Patrycja Krzymińska, organizatorka akcji "Ostatnia puszka Pana Prezydenta". Największa zbiórka w polskim internecie już się zakończyła - zamknęła się astronomiczną kwotą 16 mln zł.

Ostatnia puszka Adamowicza. Największe wpłaty po 800 złŹródło: WP.PL, fot: WP
d1gt9ck
d1gt9ck

Aktualizacja 24 stycznia 2019

Jak poinformowała nas organizatorka zbiórki, sama nie spodziewała się aż takiego zainteresowania. - Chciałam ruszyć z hashtagiem #idziemyna3miliony, ale zanim zdążyłam, to 3 miliony już zostały przekroczone. To samo z 4 milionami - mówiła nam Patrycja Krzymińska jeszcze dwa dni temu.

Dodaje też, że na początku zbiórki była jeszcze w stanie sprawdzić, jakie datki są najwyższe. W ubiegły czwartek i piątek najwyższa wpłata wynosiła 800 złotych. Kto wpłaca pieniądze? - Mam nazwiska uczestników zbiórki, ale przekopanie się przez nie zajmie bardzo dużo czasu - szacuje organizatorka akcji.

Jeszcze we wtorek pisaliśmy: mimo olbrzymiego tempa wciąż brakuje, by pobić rekord. W 2016 roku na platformie siepomaga.pl darczyńcy uzbierali w 6 dni 6 mln na leczenie chorego Kajtka. Informował o tym serwis spidersweb.pl. Tymczasem kilkadziesiąt godzin później kwota przerosła wszelkie oczekiwania.

d1gt9ck

Krzymińska mówiła jednak, że nie chce ścigać się o rekord. Chciała po prostu, by zebrano jak najwięcej pieniędzy w imieniu zamordowanego Pawła Adamowicza.

O zbiórce informowalismy już na łamach Wirtualnej Polski w niedzielę przed południem.. Wtedy na liczniku było "zaledwie" 700 tys. zł.

Mocne słowa dominikanina na pogrzebie Adamowicza: "Trucizna nienawiści". Zobacz wideo:

- Nie znałam pana prezydenta osobiście. Spotkałam go kiedyś na ulicy przy okazji wyborów, na Długim Targu przy jednym z wcześniejszych finałów WOŚP. Pan Prezydent wysyłał listy do każdej osoby, która skończyła 18 lat i ja również taki list dostałam. Niezwykle serdeczny człowiek - opowiadała w niedzielę Wirtualnej Polsce Patrycja Krzymińska, organizatorka zbiórki.

d1gt9ck

I ma apel. - Ze względu na to, że starałam się podziękować każdemu z osobna za każdą wpłatę na Facebooku, serwis wyłączył mi możliwość komentowania postów zbiórki. Zatem chciałam przekazać ogromne podziękowania wszystkim darczyńcom - zaznaczyła.

Zebrane pieniądze trafią na zakup karetki neonatologicznej dla jednego z gdańskich szpitali. - Wspólnie z Jurkiem Owsiakiem uznaliśmy, że najlepiej, by na zbiórce skorzystał Gdańsk - mówi nam Krzymińska. O tym, na co przeznaczona zostanie nadwyżka, zadecyduje Fundacja WOŚP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gt9ck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gt9ck