Trwa ładowanie...

Ostatnie dni Coke Zero. Producent zastąpi ją nowym napojem

To już ostatnie dni Coke Zero w Stanach Zjednoczonych. Producent, czyli koncern Coca-Cola, zastąpi ją nowym napojem. Coke Zero Sugar też ma być bez cukru, ale smakiem bardziej przypominać klasyczną colę.

Share
Ostatnie dni Coke Zero. Producent zastąpi ją nowym napojem
Źródło: Coca-Cola Company
d1ctxf8

- To wynalezienie Coke Zero na nowo - mówi szef koncernu James Quincey. Dodał, że firma pracuje nad ulepszeniem bezcukrowych wersji swoich pozostałych napojów. Jak wyjaśniał, koncern jest na tyle zadowolony z wyników sprzedaży coli "zero cukru" na innych rynkach, że od początku sierpnia zastąpi dotychczasową "colę zero" w amerykańskich sklepach.

Coca-cola przyspiesza opalanie? Niebezpieczny trend trafił na plaże!

Coke Zero była od powstania kierowana raczej do mężczyzn. Kobiety producent kusił Coca-Colą Light, która w zamyśle miała bardziej różnić się smakiem od klasycznej coli. W Polsce cola light została wycofana ze sprzedaży w połowie zeszłego roku.

James Quincey stanął na czele koncernu w tym roku. - Przyszłość dla rynku w niektórych częściach świata to mniej cukru w napojach. Uważamy, że musimy forsować mniejsze opakowania, zmiany formuł i innowacje - mówił Quincey po informacji o nominacji.

Po pół roku okazało się, że wprowadził te słowa w życie. Wyniki koncernu za pierwsze miesiące okazały się lepsze niż spodziewał się rynek. Ale nie dzięki słodzonym gazowanym napojom, tylko dzięki sprzedaży skoków i innych zdrowych napojów. Podobną rewolucję przeszedł już dawno największy konkurent Coca-Coli - Pepsi.

d1ctxf8

Podziel się opinią

Share
d1ctxf8
d1ctxf8