Trwa ładowanie...
d3wuesp
d3wuesp

Ostrowska: prezes ZUS przywrócił w oddziałach stan zgodny z prawem

Prezes ZUS Sylwester Rypiński, dokonując zmian dyrektorów wojewódzkich oddziałów ZUS, przywrócił stan zgodny z prawem: powołał na stanowiska osoby z państwowego zasobu kadrowego - uważa wiceminister pracy Czesława Ostrowska.
Share
d3wuesp

Ostrowska odpowiadała w Sejmie na pytanie Małgorzaty Sadurskiej (PiS) w tej sprawie.

W końcu listopada nowy prezes ZUS Sylwester Rypiński odwołał dyrektorów w 14 miastach: Bydgoszczy, Opolu, Szczecinie, Białymstoku, Gorzowie Wielkopolskim, Olsztynie, Rzeszowie, Wrocławiu, Chorzowie, Kielcach, Lublinie, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku - powołanych na przełomie września i października.

Na stanowiska dyrektorów powołane zostały osoby, które zajmowały te stanowiska do 31 sierpnia 2007 roku, a ich stosunek pracy nie uległ jeszcze rozwiązaniu.

d3wuesp

_ Prezes Rypiński, podobnie jak Aleksandra Wiktorow, uważali, że dyrektorzy oddziałów wojewódzkich i ich zastępcy powinni podlegać ustawie o państwowym zasobie kadrowym _ - powiedziała Ostrowska.

Dodała, że dzięki zmianom kadrowym "ZUS uniknął wypłacania byłym dyrektorom odpraw na podstawie ustawy o państwowym zasobie kadrowym". _ Dla 148 osób - 3 mln 400 tys. z tytułu odpraw _ - mówiła.

Według niej, nie jest prawdą, by dyrektorzy powołani na przełomie sierpnia i września przez byłego prezesa Pawła Wypycha zostali odwołani przez Rypińskiego "z uwagi na brak zaufania". Dodała, że otrzymali oni propozycję dalszego zatrudnienia w ZUS.

d3wuesp

Podziel się opinią

Share
d3wuesp
d3wuesp