Trwa ładowanie...
d3qfdh9

OT Logistics chce przejąć Lotos Kolej lub innego dużego przewoźnika

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) - OT Logistics podtrzymuje chęć nabycia przewoźnika kolejowego "o dużej skali działania", także w przypadku niepowodzenia w przejęciu udziałów w Lotos Kolej. Spółka rozważa także rozwój w segmencie intermodalnym, który może wiązać się w przyszłości z nabyciami aktywów terminalowych, poinformował prezes Piotr Pawłowski.

Share
d3qfdh9

"Bez względu na to, którą stroną pójdzie właściciel Lotosu Kolej, chcemy pokazać naszą gotowość do przejęcia tego aktywa. Jeśli wybór padnie na aspekt czysto ekonomiczny, operacyjny, związany z rzeczywistym rozwojem tej spółki, to jesteśmy gotowi. Spółka ta pokazała nam się z bardzo dobrej strony." - powiedział Pawłowski podczas spotkania z dziennikarzami.

Pawłowski dodał, że OT Logistics chce dokonać akwizycji spółki kolejowej, nawet jeśli nie będzie to Lotos Kolej, jednak chce związać się z podmiotem o dużej skali działania. Według niego na rynku obecnych jest kilkanaście spółek kolejowych prywatnych o mniejszej skali działania, ale nie znajdują się one w obszarze zainteresowania spółki.

W połowie lutego OT Logistics przekazało MSP ofertę zakupu udziałów Lotos Kolej.

d3qfdh9

"Myślimy też o szeroko rozumianym intermodalu. Nabycie C. Hartwig dało nam kompetencje w zakresie obsługi towarów skonteneryzowanych. Powinniśmy dalej myśleć o elemencie transportowym, kooperacji z przewoźnikami intermodalnymi, a w dalszej perspektywie być może o nabywaniu terminali intermodalnych na terenie kraju." - powiedział także Pawłowski.

Prezes zapowiedział także rebranding portów w Świnoujściu (Port Handlowy Świnoujście), Gdyni (Bałtycki Terminal Drobnicowy Gdynia) i Wrocławiu, w celu lepszej identyfikacji z biznesem grupy.

"Spółki kluczowe będą miały OT w swojej nazwie, np. OT Port Świnoujście" - wyjaśnił prezes.

Spółka nie zamierza także zmieniać swojej polityki dywidendowej.

d3qfdh9

"Będziemy szli w tym kierunku, który był ogłoszony w prospekcie emisyjnym - do 50% zysku netto na dywidendę. Tej polityki nie będziemy zmieniać. Wniosek zarządu do RN będzie być może w przyszłym tygodniu" - poinformował wiceprezes Daniel Stachiewicz.

Grupa OT Logistics świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Ma mocną pozycję w transporcie wodnym śródlądowym w Polsce i na terenie środkowo-wschodnich Niemiec. Spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW w lipcu 2013 r. W 2014 r. do grupy dołączyły C.Hartwig Gdynia i jej spółki zależne oraz Bałtycki Terminal Drobnicowy Gdynia.

(ISBnews)

d3qfdh9

Podziel się opinią

Share
d3qfdh9
d3qfdh9