Trwa ładowanie...
zwolnienia
+1
21-10-2016 17:21

Oto dlaczego najczęściej bierzemy zwolnienie

Problemy związane z ciążą są najczęstszą przyczyną zwolnień lekarskich - wynika z raportu "Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2011-2015" przygotowanego przez Medicover.

Oto dlaczego najczęściej bierzemy zwolnienieŹródło: Fotolia, fot: whitelook
d1utofu
d1utofu

Jak zaznaczyła Katarzyna Gorzelak-Kostrzewska - kierownik do spraw Profilaktyki i Medycyny Pracy w Medicover, współautorka raportu, kobiety częściej niż mężczyźni chodzą na zwolnienia. Rodzą dzieci w coraz późniejszym wieku, często już chorują przewlekle i te choroby wikłają przebieg ciąży - podkreśliła Katarzyna Gorzelak-Kostrzewska.

Dodała, że absencję w pracy często wywołują też choroby układu ruchu takie jak choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa czy dużych stawów, a także bóle pleców. Przyczyną zwolnień lekarskich są też urazy, z którymi zgłaszają się najczęściej młodzi mężczyźni.

Liczne, krótkotrwałe zwolnienia lekarskie powodują też infekcje oddechowe, głównie górnych dróg oddechowych.

Dobrym sposobem na zmniejszenie absencji w pracy jest profilaktyka i jak zaznaczyła doktór Agnieszka Motyl, pracodawcy coraz częściej rozumieją, że wydatki na opiekę medyczną to nie koszt, a inwestycja. Dodała, że mamy już rynek pracownika i często jednym z argumentów dla którego wybieramy tego a nie innego pracodawcę jest dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

d1utofu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1utofu