Trwa ładowanie...

Otrzymałem wyliczenie odszkodowania, ale się z nim nie zgadzam...

Jeżeli nie zgadza się Pan wykonaną przez ubezpieczyciela kalkulacją, może się Pan od niej odwołać. W tym celu należy poprosić serwis, w którym wykonywana była naprawa auta o sporządzenia nowej kalkulacji.

Otrzymałem wyliczenie odszkodowania, ale się z nim nie zgadzam...Źródło: Liberty Direct
d2k4hfr
d2k4hfr

... Czy jeśli przedstawię faktury za dokonane naprawy, ubezpieczyciel będzie musiał je uznać?

Krzysztof Michałek (fot. Liberty Direct )
Źródło: Krzysztof Michałek (fot. Liberty Direct )

Jeżeli nie zgadza się Pan wykonaną przez ubezpieczyciela kalkulacją, może się Pan od niej odwołać. W tym celu należy poprosić serwis, w którym wykonywana była naprawa auta o sporządzenia nowej kalkulacji. Następnie należy przekazać ją do weryfikacji przez zakład ubezpieczeń. Jeśli ubezpieczyciel zatwierdzi nowe koszty naprawy, wówczas na podstawie kwoty w kalkulacji serwis wystawi fakturę. W oparciu o nią ubezpieczyciel dokona zwrotu poniesionych przez poszkodowanego kosztów.

Materiał powstał przy współpracy z www.libertydirect.pl

d2k4hfr

Krzysztof Michałek - ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Liberty Direct. Posiada wieloletnie doświadczenie we wszystkich obszarach związanych z oceną ryzyka ubezpieczeniowego. Początki jego kariery łączą się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym PBK, gdzie pracował w dziale likwidacji szkód. Przez prawie 10 lat pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Biurze Ubezpieczeń Indywidualnych w TUiR WARTA SA, gdzie nadzorował ubezpieczenia OC, Autocasco i NNW. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej. Krzysztof Michałek jest żonaty, ma dwoje dzieci. Czas wolny poświęca komputerom, samochodom oraz podróżowaniu.

d2k4hfr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k4hfr