Trwa ładowanie...

Otwarcie bramek na A4? "Możliwe w czasie ŚDM"

- Obecnie projekt porozumienia jest w finalnej fazie uzgodnień pomiędzy stroną publiczną a partnerem prywatnym - przekazała w środę rzeczniczka MIB Elżbieta Kisil.

Share
Otwarcie bramek na A4? "Możliwe w czasie ŚDM"Źródło: Eastnews, fot: Adrian Slazok/REPORTER
d21mtyo

Możliwość otwierania bramek na autostradzie A4 podczas Światowych Dni Młodzieży zakłada porozumienie między resortem infrastruktury i budownictwa a spółką Stalexport Autostrada Małopolska zarządzającą odc. A4 między Katowicami a Krakowem - poinformowała rzeczniczka resortu.

- Obecnie projekt porozumienia jest w finalnej fazie uzgodnień pomiędzy stroną publiczną a partnerem prywatnym - przekazała w środę rzeczniczka MIB Elżbieta Kisil.

Dodała, że resort od grudnia zeszłego roku prowadził ze spółką Stalexport Autostrada Małopolska S.A. rozmowy na temat działań możliwych do wdrożenia w okresie ŚDM w celu usprawnienia ruchu pojazdów na odcinku autostrady A4 Katowice - Kraków.

d21mtyo

W ich rezultacie - jak poinformowała Kisil - został uzgodniony scenariusz działań, zakładający zawarcie porozumienia pomiędzy Skarbem Państwa, reprezentowanym przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa, a spółką Stalexport Autostrada Małopolska S.A., o współpracy w związku ze ŚDM.

Scenariusz przewiduje "ewentualną możliwość otwierania bramek przez koncesjonariusza w okresach szczególnie wysokiego natężenia ruchu pojazdów".

- Postanowienia porozumienia umożliwiają elastyczne, bieżące reagowanie na sytuację na autostradzie poprzez otwieranie bramek w celu zapewnienia bezpieczeństwa jej użytkowników oraz zachowania płynności ruchu drogowego w okresie, w którym organizacja ŚDM przyczyni się do wzrostu natężenia ruchu - wskazała Kisil.

Światowe Dni Młodzieży odbywać się będą od 26 do 31 lipca w Krakowie i w Brzegach k. Wieliczki.

d21mtyo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21mtyo