Trwa ładowanie...
d3uvhes

Otwarcie usług fryzjerskich i kosmetycznych już w poniedziałek 18 maja

Na dzisiejszej konferencji rząd ogłosił termin trzeciego etapu odmrażania gospodarki. Tym samym otwarcie usług fryzjerskich i kosmetycznych już od 18 maja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Otwarcie usług fryzjerskich i kosmetycznych już w poniedziałek 18 maja
Otwarcie usług fryzjerskich i kosmetycznych już w poniedziałek 18 maja (PAP)
d3uvhes

Otwarcie usług fryzjerskich i kosmetycznych. Przed nami kolejny etap "powrotu do normalności"

Otwarcie usług fryzjerskich i kosmetycznych to efekt kolejnego już luzowania obostrzeń w ramach planu tzw. odmrażania gospodarki. Zgodnie z rządowym harmonogramem trzeci etap odmrażania gospodarki już 18 maja obejmie zakłady fryzjerskie oraz salony kosmetyczne.

Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Restauracje będą mogły otworzyć ogródki

W myśl nowych zasad "powrotu do normalności" wprowadzone zostają limity liczby osób przebywających w danym salonie. Jednocześnie funkcjonować będą zasady sporządzania protokołów dezynfekcji po wizycie każdego klienta. Tym samym otwarcie usług fryzjerskich i kosmetycznych odbędzie się pod ścisłym reżimem sanitarnym.

d3uvhes

Odmrażanie gospodarki. Nie tylko fryzjerzy i kosmetyczki

Nowe zasady dotyczyć będą również barów, kawiarni oraz restauracji. Już od 18 maja wprowadzona zostaje możliwość otwarcia ogródków restauracyjnych. Kluczowym elementem wpływającym na funkcjonowanie poszczególnych punktów pozostaną wymogi sanitarne.

Czytaj: Obowiązkowa dezynfekcja. Firmy mają poważny dylemat

Ponadto zmniejszona zostanie również liczba gości w sali. Zostaną również zachowane odpowiednie odstępy między gośćmi czy obowiązek dezynfekcji stolików itd. Jednocześnie w ogródkach restauracyjnych nie będzie konieczności stosowania maseczek i rękawiczek.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uvhes

Podziel się opinią

Share
d3uvhes
d3uvhes