Trwa ładowanie...
d292byt
drogi

Otwarto połączenie drogi nr 80 z autostradą A1

Połączenie drogi krajowej nr 80 z węzłem autostrady A1 oddano do użytku w piątek w Toruniu. Koszt inwestycji przekroczył 38 mln zł, z czego 85 proc. stanowiły środki unijne.

Share
d292byt

Jest to zmodernizowany odcinek Szosy Lubickiej, od Strugi Lubickiej do węzła autostradowego Lubicz, wraz z dojazdami. Powstała kilometrowa droga z dwoma jezdniami, każda z trzema pasami ruchu. Zbudowano dwa wiadukty nad linią kolejową. Powstały też trzy drogi dojazdowe i odcinek drogi pod wiaduktem, w sumie 1,3 km tras.

Drogowcy zbudowali kanalizację deszczową, sieć oświetleniową i telekomunikacyjną, a także posadzili drzewa i założyli trawniki.

- Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna to inwestycja dla miasta. Toruński węzeł to pierwsze i na radzie jedyne połączenie miasta z autostradą, bo budowa węzła Turzno jeszcze się nie rozpoczęła. Starania o pieniądze unijne na przebudowę Szosy Lubickiej trwały długo, ale okazały się skuteczne. Cieszy, że oddajemy drogę pięć dni przed terminem - powiedział podczas otwarcia drogi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Zgodnie z planem, zmodernizowany odcinek Szosy Lubickiej miał zostać oddany do użytku 30 listopada, tak jak fragment autostrady z Nowych Marz k. Grudziądza do Torunia. Jednak odcinek autostrady udało się otworzyć wcześniej, tj. 14 października. Przez sześć tygodni kierowcy jadący w kierunku autostrady mogli korzystać tylko z jednej nitki Szosy Lubickiej.

d292byt

Podziel się opinią

Share
d292byt
d292byt