Trwa ładowanie...
d4glhrp

Ovostar Union chce uruchomić nowy program inwestycyjny o wartości 50 mln USD

26.04. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Ovostar Union zdecydują w czerwcu o uruchomieniu nowego programu inwestycyjnego o wartości 50 mln USD - powiedział na konferencji dla...

Share
d4glhrp

26.04. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Ovostar Union zdecydują w czerwcu o uruchomieniu nowego programu inwestycyjnego o wartości 50 mln USD - powiedział na konferencji dla inwestorów Borys Bielikov, prezes firmy.

"W sierpniu skończymy pierwszy program inwestycyjny, ale już myślimy o kolejnym, bo sytuacja rynku jajecznego jest korzystna" - powiedział Bielikov.

"Decyzja zostanie podjęta przez akcjonariuszy 7 czerwca. Inwestycja pochłonęłaby 50 mln USD" - dodał.

Prezes poinformował, że program trwałby 19 miesięcy i dzięki niemu Ovostar Union w 2014 r. mógłby zwiększyć stado kur niosek do 5,7 mln sztuk, produkcję jaj do 1,45 mld, a produkcję wyrobów jajecznych do 13 tys. ton.

d4glhrp

"Rozważamy wykorzystanie kapitałów własnych, kredytów bankowych a także emisję nowych akcji do 10 proc., choć po rozmowach z inwestorami wiemy, że sytuacja rynkowa nie jest korzystna i możliwe, że się z tego ostatniego punktu wycofamy" - powiedział.

W 2011 roku spółka miała stado niosek wielkości 2,7 mln, produkcję wielkości 623 mln jaj i 5,5 tys. ton produkcji jajecznej.

Obecny program inwestycyjny, który kończy się w sierpniu, ma sprawić, że w 2013 r. spółka będzie miała stado wielkości 4,5 mln kur, produkcję 1 mld jaj i 10,5 tys. ton produktów jajecznych. (PAP)

jow/ morb/ ana/

d4glhrp

Podziel się opinią

Share
d4glhrp
d4glhrp