Trwa ładowanie...
d16foa2

Ovostar Union odwołuje emisję 520 tys. akcji

25.05. Warszawa (PAP) - Ovostar Union odwołał emisję 520 tys. akcji, które miały początkowo trafić do głównego udziałowca spółki, Prime One Capital, a następnie zostać zaoferowane...

Share
d16foa2

25.05. Warszawa (PAP) - Ovostar Union odwołał emisję 520 tys. akcji, które miały początkowo trafić do głównego udziałowca spółki, Prime One Capital, a następnie zostać zaoferowane inwestorom instytucjonalnym - podał Ovostar Union w komunikacie.

W komunikacie podano, że popyt na nowe akcje spółki przekroczył ich liczbę zaoferowaną inwestorom przez Prime One Capital.

Zwiększony popyt na akcje odnotowano przy cenie niższej niż rynkowa, która w ocenie zarządu nie odzwierciedla wartości spółki i jej perspektyw rozwoju, w związku z czym spółka zdecydowała się na odwołanie emisji.

d16foa2

Spółka poinformowała również, że jej nowy program inwestycyjny, który miała wesprzeć emisja, zostanie sfinansowany z przepływów z działalności operacyjnej i dostępnego finansowania kredytowego.

W niedawnym komunikacie Ovostar Union poinformował o emisji 520 tys. akcji, które miały początkowo trafić do głównego udziałowca spółki, Prime One Capital, a następnie zostać zaoferowane inwestorom instytucjonalnym.

Prime One Capital jest podmiotem w pełni kontrolowanym przez przewodniczącego Rady Dyrektorów Ovostar Union, Vitalija Veresenko, oraz prezesa spółki, Borysa Bielikova.

Ovostar informował także wówczas, że w przypadku, gdy popyt na nowe akcje spółki przekroczy ich liczbę, wówczas główny udziałowiec spółki może sprzedać więcej akcji Ovostar Union, ale nie więcej niż ok. 2 proc.(PAP)

mto/ asa/

d16foa2

Podziel się opinią

Share
d16foa2
d16foa2