Trwa ładowanie...
d2wezty

P.A. Nova podtrzymuje chęć wypłaty dywidendy za '13; chce kontynuować skup akcji

13.03. Warszawa (PAP) - Zarząd P.A. Nova podtrzymuje chęć wypłaty dywidendy z zysku za 2013 r. Byłaby ona podobna do tej z zysku za 2011 r., kiedy spółka wypłaciła akcjonariuszom...

Share
d2wezty

13.03. Warszawa (PAP) - Zarząd P.A. Nova (Zobacz notowania spółki ») podtrzymuje chęć wypłaty dywidendy z zysku za 2013 r. Byłaby ona podobna do tej z zysku za 2011 r., kiedy spółka wypłaciła akcjonariuszom 0,5 zł na akcję - podała Ewa Bobkowska, prezes PA Nova. Dodała, że zarząd będzie wnioskował o przedłużenie obowiązywania skupu akcji własnych.

"Spółka działa na rynku od 27 lat, generujemy zyski, nie mieliśmy roku ze stratą, natomiast dywidendę wypłaciliśmy tylko raz - w 2011 r. Myślę, że jako zarząd będziemy wnioskować o wypłatę dywidendy za 2013 r., choć nie może być ona duża ze względu na nasze plany inwestycyjne, zwłaszcza budowę Galerii Galena w Jaworznie. To powinien być podobny poziom jak za 2011 r., czyli 50 gr na akcję" - powiedziała na konferencji Bobkowska.

Bobkowska poinformowała, że w kolejnych latach wartość dywidendy powinna wzrastać.

d2wezty

"Jeśli będziemy sprzedawać jakieś nasze obiekty, to dywidenda będzie bardziej godziwa" - podała.

Prezes przyznała, że w sposób naturalny pierwszym obiektem do sprzedaży powinna być Galeria Sanowa w Przemyślu z 22 tys. m kw. powierzchni najmu, która w portfelu spółki znajduje się od 4 lat.

"Chcemy jednak najpierw +domknąć+ ten projekt, dodając do niego kino. Stworzyliśmy już pewną koncepcję, jednak na razie branża kinowa nie ma się najlepiej i rozmowy w tej sprawie utknęły. Mimo to, widzimy zainteresowanie kupnem tego obiektu" - przyznała Bobkowska.

Poinformowała także, że spółka rozmawia o ewentualnej sprzedaży trzech parków handlowych.

d2wezty

"Czy transakcja dojdzie do skutku, to pewnie będzie wiadomo w okolicach czerwca" - dodała.

Bobkowska przypomniała, że P.A. Nova od trzech lat prowadzi skup akcji własnych. Zarząd myśli o jego kontynuowaniu.

"Do tej pory skupiliśmy ok. 28 tys. naszych akcji, które stanowią zabezpieczenie dla kursu oraz płynności spółki. Pewnie będziemy wnioskowali do akcjonariuszy o przedłużenie skupu" - powiedziała. W 2011 r. NWZ P.A. Nova zdecydowało o przeprowadzeniu programu skupu do 150 tys. akcji własnych za maksymalnie 4,2 mln zł. (PAP)

jow/ ana/

d2wezty

Podziel się opinią

Share
d2wezty
d2wezty