Trwa ładowanie...
d3v8l6t
d3v8l6t

P.R.E.S.C.O. Group chce zadebiutować na GPW na przełomie VI i VII br.

27.05. Warszawa (PAP) - Spółka P.R.E.S.C.O. Group, działająca na rynku inwestycji w wierzytelności masowe w Polsce, planuje przeprowadzenie oferty publicznej w I półroczu 2011 r....
Share
d3v8l6t

27.05. Warszawa (PAP) - Spółka P.R.E.S.C.O. Group, działająca na rynku inwestycji w wierzytelności masowe w Polsce, planuje przeprowadzenie oferty publicznej w I półroczu 2011 r. Wstępny harmonogram zakłada debiut na warszawskiej giełdzie na przełomie czerwca i lipca tego roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Pozyskanie środków poprzez ofertę publiczną pozwoli nam istotnie zwiększyć skalę naszej działalności poprzez zakup kolejnych portfeli wierzytelności, oraz otworzy drogę do taniego finansowania długiem nowych inwestycji" - powiedział, cytowany w komunikacie, Krzysztof Piwoński, prezes P.R.E.S.C.O. Group.

Oferującym akcje spółki jest IPOPEMA Securities.

d3v8l6t

P.R.E.S.C.O. Group specjalizuje się w nabywaniu pakietów wierzytelności, które przez ich pierwotnych właścicieli zostały uznane za trudne do odzyskania, a następnie dochodzeniu ich zapłaty na własny rachunek, w pierwszej kolejności na drodze polubownej, a w razie konieczności na drodze sądowej.

Grupa szacuje, iż jej udział w segmencie wierzytelności pozabankowych wyniósł na koniec 2010 roku około 15 proc.

"Grupa planuje dalszy dynamiczny rozwój w zakresie nabywania portfeli wierzytelności pozabankowych, a w ramach dywersyfikacji działalności, zakłada ponadto znaczące zwiększenie udziału w bardzo atrakcyjnym segmencie wierzytelności bankowych" - napisano w komunikacie.

W 2010 roku spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 15,13 mln zł, przy przychodach na poziomie 45,15 mln zł, wobec zysku sięgającego 9,5 mln zł przy przychodach 32,35 mln zł w 2009 roku. (PAP)

jow/ asa/

d3v8l6t

Podziel się opinią

Share
d3v8l6t
d3v8l6t