Trwa ładowanie...
d34qt37

Paged: Nowa linia sklejki ma dać docelowo dodatkowe 30 mln zł EBITDA rocznie

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) - Grupa Paged liczy, że rozbudowa zakładu w Morągu o nową linię do produkcji sklejki powinna wygenerować, w perspektywie 3 lat od zakończenia inwestycji, dodatkowe 30 mln zł EBITDA rocznie, poinfomował wiceprezes Robert Ditrych.

Share
d34qt37

"W 2014 r. zrealizowaliśmy niemal 100 % potencjału do wzrostu segmentu w oparciu o obecne zasoby. W minionym roku rozpoczęliśmy realizację strategicznej inwestycji - rozbudowy zakładu z Morągu o linię do produkcji sklejki MIRROR o docelowym potencjale produkcyjnym w wysokości rocznie. Planowana wartość inwestycji to ok. 110 mln zł. Inwestycja, mająca zwiększyć 50 tys. m3, dywersyfikację surowcową segmentu poprzez zwiększenie produkcji sklejki opartej o bardziej dostępne drewno iglaste, docelowo, po osiągnięciu zakładanej efektywności produkcji i sprzedaży powinna wygenerować, w perspektywie 3 lat od zakończenia inwestycji, dodatkowe 30 mln zł EBITDA rocznie. Zgodnie z planem rozruch nowej linii produkcyjnej nastąpi w połowie 2015 r." - powiedział Ditrych, cytowany w komunikacie.

Według informacji, największy udział w ubiegłorocznych przychodach i zyskach Grupy Paged za 2014 r. miał jej segment sklejkowy, który zamknął rok z 405,5 mln zł przychodów ze sprzedaży (11% wzrost rdr.) oraz 71,9 mln zł zysku na działalności operacyjnej (12% wzrost rdr.).

"Osiągnięcie rekordowych wyników nie byłoby możliwe bez przeprowadzenia w segmencie sklejkowym szeroko zakrojonego 4-letniego programu inwestycji, zakończonego w minionym roku. W efekcie podjętych działań miesięczny wolumen produkcji segmentu wzrósł w 2014 r. do ponad 15 tys. m3 sklejki miesięcznie, wobec niespełna 11 tys. m3 w 2011 r. Obecny potencjał produkcyjnych zakładów segmentu sklejkowego wynosi 8-9 mln zł EBITDA miesięcznie" - czytamy w komunikacie.

Grupę kapitałową Paged tworzą podmiot dominujący Paged S.A. oraz grupa spółek zależnych skupionych w 6 głównych segmentach działalności: sklejkowym, meblowym, zarządzania wierzytelnościami, handlowym, nieruchomości oraz pozostałej działalności.

(ISBnews)

d34qt37

Podziel się opinią

Share
d34qt37
d34qt37