Trwa ładowanie...
d343ize

Parytet wymiany akcji Novitusa na akcje Compu wyniesie 2,37:1

22.12. Warszawa (PAP) - Przy planowanym połączeniu Novitusa z Compem akcjonariusze producenta kas fiskalnych za każde 2,37 akcji otrzymają jedną akcję Compu - wynika z...

Share
d343ize

22.12. Warszawa (PAP) - Przy planowanym połączeniu Novitusa z Compem akcjonariusze producenta kas fiskalnych za każde 2,37 akcji otrzymają jedną akcję Compu - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

"Parytet obliczony według formuły podanej w umowie połączeniowej to około 2,37 akcji Novitusa za jedną akcję Compu" - powiedziało PAP źródło zbliżone do transakcji.

W środę o godz. 15.25 za jedną akcję Compu płacono 64,7 zł po 1,89 proc. wzroście, a walory Novitusa wyceniano na 30,49 zł po 2,24 proc. spadku.

d343ize

Comp i Novitus 21 grudnia podpisały list intencyjny dotyczący połączenia spółek, które ma zostać przeprowadzone na zasadzie przejęcia Novitusa przez Comp. Połączenie ma być krokiem w realizacji strategii grupy Comp, która zakłada stworzenie jednej z trzech największych grup na polskim rynku IT w oparciu o unikalne kompetencje w segmentach bezpieczeństwa kwalifikowanego i korporacyjnego oraz kompleksowej obsługi sieci retailowych przy jednoczesnej koncentracji na usługach i własnych produktach.

Połączony podmiot ma się specjalizować w niszowych rozwiązaniach dla sektora publicznego i komercyjnego, jak również ma mieć skalę niezbędną do realizacji dużych i skomplikowanych projektów.

Trzonem działalności połączonej spółki mają być nadal własne produkty, ale połączenie ma stworzyć szanse na wprowadzenie do masowej produkcji produktów niefiskalnych.

Przedstawiciele Comp informowali, że połączona spółka będzie w stanie sfinansować kolejne duże, po Elzabie, akwizycje w dziedzinie handlu i usług.

d343ize

Połączenie ma umożliwić obniżenie kosztów operacyjnych w szczególności w zakresie funkcjonowania back - office, jak i uzupełnić ofertę produktowo - usługową dla dotychczasowych i nowych klientów.

Połączenie ma się odbyć przez przeniesienie całego majątku Novitusa na Comp za akcje, które Comp wyda akcjonariuszom Novitusa. Zgodnie z umową połączeniową parytet zostanie ustalony na podstawie sześciomiesięcznej (licząc do dnia poprzedzającego dzień podpisania niniejszego listu) średniej ceny akcji Compu i Novitusa.

Według harmonogramu proces połączenia ma się zakończyć do dnia 30 września 2011 roku.

Uzgodnienia i podpisanie planu połączenia wraz z załącznikami wymaganymi i z złożenie go do właściwych sądów rejestrowych planowane jest do końca 2010 r. Walne zgromadzenia obu spółek, które mają wyrazić zgodę na połączenie, mają się odbyć do 30 kwietnia 2011 r.

Comp ma obecnie 2.688.624 akcje Novitusa, co stanowi 47,82 proc. ogólnej liczby akcji i daje takie samo prawo głosów na walnym.(PAP)

gsu/ ana/

d343ize

Podziel się opinią

Share
d343ize
d343ize