Trwa ładowanie...
d3tz9rg
d3tz9rg

Paweł Ostrowski powołany na prezesa Towarowej Giełdy Energii S.A.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Towarowej Giełdy Energii S.A. powołało w poniedziałek Pawła Ostrowskiego na stanowisko prezesa zarządu Towarowej Giełdy Energii S.A. - podała spółka w komunikacie przekazanym PAP.
Share
d3tz9rg

Spółka zaznaczyła, że zgodnie z przepisami zmiana na stanowisku prezesa wejdzie w życie pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Według komunikatu Paweł Ostrowski ma ponad piętnastoletnie doświadczenie w pracy na rynku kapitałowym. Pracował dla takich instytucji finansowych, jak m.in. PKO Bank Polski S.A., Societe Generale, Deutsche Bank Polska S.A., BNP Paribas Polska S.A. Od 2007 r. piastował stanowisko dyrektora sprzedaży w Departamencie Skarbu PKO BP Banku Polskiego S.A.

Specjalizuje się w sprzedaży produktów skarbowych oraz instrumentów zabezpieczających ryzyka towarowe oraz ryzyka stopy procentowej. Uczestniczył w projektach związanych z wdrażaniem pakietu MiFID II, a także fuzją z Nordea Bank Polska S.A.

d3tz9rg

Ostrowski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uzyskał stopień doktora na podstawie rozprawy "Wykorzystanie instrumentów pochodnych w zarządzaniu ryzykiem kursowym w przedsiębiorstwie".

Towarowa Giełda Energii działa na rynku od 16 lat. Jest jedyną licencjonowaną giełdą towarową w Polsce. Jej właścicielem od lutego 2012 r. jest Giełda Papierów Wartościowych. TGE jest członkiem europejskiego rynku Multi-Regional Coupling (MRC) oraz inicjatywy Price Coupling of Regions (PCR).

TGE jest nominowanym Operatorem Rynku Energii (NEMO) wyznaczonym przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE).

d3tz9rg

Podziel się opinią

Share
d3tz9rg
d3tz9rg