Trwa ładowanie...
d3mfntw

PBG sprzedało 15,34 proc. akcji Grupy Duon

...

d3mfntw
d3mfntw

22.04. Warszawa (PAP) - PBG sprzedało 15.718.841 akcji Grupy Duon, stanowiących 15,34 proc. w głosach i kapitale zakładowym tej spółki - podało PBG w komunikacie.

Sprzedaż akcji Duon była możliwa dzięki zawarciu przez PBG porozumienia z Banco Espirito Santo de Investimento oraz Trigon DM w sprawie zwolnienia zajęcia w postępowaniu egzekucyjnym.

"Porozumienie zawarte w zgodzie z realizowanym przez spółkę programem dezinwestycji umożliwiło sprzedaż należących do PBG akcji Duon, na podstawie zgody banku na jej przeprowadzenie oraz po złożeniu przez bank wniosku o umorzenie postępowań egzekucyjnych w części obejmującej zajęcie akcji. Ponadto, bank zobowiązał się, że w okresie obowiązywania porozumienia: podejmie wszelkie działania niezbędne do pozytywnego rozpatrzenia wniosków o umorzenie postępowań egzekucyjnych oraz nie cofnie tych wniosków ani nie złoży wniosku w ramach toczącego się postępowania upadłościowego o zmianę trybu tego postępowania na postępowanie upadłościowe obejmujące likwidację majątku dłużnika lub wniosku o pozbawienie dłużnika zarządu własnego" - napisano w komunikacie.

PBG poinformowało, że nie podawało wcześniej komunikatu o zajęciu akcji Duon z uwagi na fakt, że nie stanowią one aktywów znaczących.(PAP)

gsu/

d3mfntw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mfntw