Trwa ładowanie...
d48tstb

PCC Intermodal nie wyklucza wypracowania w '12 ponad 200 mln zł przychodów (opis)

21.03. Warszawa (PAP) - PCC Intermodal, operator transportu intermodalnego, nie wyklucza, że w 2012 roku spółce uda się wypracować ponad 200 mln zł przychodów ze sprzedaży. Dariusz...

Share
d48tstb

21.03. Warszawa (PAP) - PCC Intermodal, operator transportu intermodalnego, nie wyklucza, że w 2012 roku spółce uda się wypracować ponad 200 mln zł przychodów ze sprzedaży. Dariusz Stefański, prezes PCC Intermodal poinformował w rozmowie z PAP, że blisko 50 proc. przychodów spółki jest uzyskiwane w euro, dlatego na ostateczny wynik pewien wpływ będzie miał kurs euro do złotego. Do końca 2015 roku spółka planuje zakończyć wartą ok. 200 mln zł budowę suchego portu w Zajączkowie Tczewskim oraz rozbudowę sieci terminali kontenerowych.

"Nie wykluczam, że przychody PCC Intermodal w 2012 roku mogą wynieść ponad 200 mln zł. Po pierwszych dwóch miesiącach tego roku widzimy, że rok 2012 zapowiada się dla nas dobrze. Co ciekawe, nieco mniej mamy przychodów zza granicy, a większe przychody notujemy z rynku krajowego" - powiedział Stefański.

"Warto pamiętać, że blisko 50 proc. naszych przychodów jest generowane w euro. Dlatego też, pewien wpływ na ostateczną wysokość wypracowanych w 2012 roku wyników będzie miał kurs euro w stosunku do złotego. Może to być różnica około 20 mln zł w jedną lub drugą stronę" - dodał.

Prezes Stefański powiedział na konferencji, że jednym z głównych celów PCC Intermodal na najbliższe lata jest dalsza rozbudowa sieci logistycznej poprzez budowę suchego portu w Zajączkowie Tczewskim oraz modernizację istniejących i budowę nowych terminali kontenerowych.

d48tstb

"Suchy port w Zajączkowie Tczewskim będziemy budować w latach 2014-2015. W 2012 roku doprecyzujemy koncepcję tej inwestycji, w kolejnym roku planujemy pozyskać niezbędne pozwolenia, a potem rozpoczniemy budowę. Łącznie w Zajączkowie mamy 60ha terenów, z czego sam suchy port zajmie około 25ha i będzie kosztował ok. 200 mln zł. Pozostałe tereny w kolejnych latach zagospodarujemy m.in. na magazyny" - powiedział.

"Do 2015 roku pragniemy również zakończyć modernizację naszych dotychczasowych terminali kontenerowych. W Kutnie łączny koszt inwestycji wyniesie około 90 mln zł, w Brzegu Dolnym około 70 mln zł, w Gliwicach będzie to kilkanaście milionów, a we Frankfurcie nad Odrą ok. 8 mln. Poza tym planujemy budowę dwóch nowych terminali we wschodniej Polsce, każdy za około 45-50 mln zł" - dodał.

Stefański poinformował, że spółka finansowanie dla tych inwestycji planuje pozyskać od właścicieli spółki, z funduszy unijnych, z kredytów bankowych oraz z środków własnych.

W 2011 roku PCC Intermodal wypracował 165,15 mln zł przychodów ze sprzedaży, 3,29 mln zł zysku operacyjnego i 4,17 mln zł zysku netto. W 2010 r. było to odpowiednio: 118,94 mln zł przychodów ze sprzedaży, 9,13 mln zł straty operacyjnej i 8,8 mln zł straty netto.

PCC Intermodal zajmuje się organizacją transportu towarów w kontenerach w oparciu o regularną sieć połączeń kolejowych pomiędzy portami morskimi a terminalami lądowymi.(PAP)

kam/ ana/

d48tstb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48tstb
d48tstb