Trwa ładowanie...
d32qdyi

PCC Intermodal otrzyma ponad 54 mln zł dofinansowania na inwestycje w terminale w Kutnie i Brzegu

14.05. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Transportu przyznało PCC Intermodal ponad 54 mln zł dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na budowę...

Share
d32qdyi

14.05. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Transportu przyznało PCC Intermodal ponad 54 mln zł dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na budowę terminali kontenerowych w Kutnie i Brzegu Dolnym - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Na budowę Intermodalnego Terminalu Kontenerowego wraz z obiektami towarzyszącymi w Kutnie przyznano spółce 32.657.510,41 zł, natomiast na budowę Intermodalnego Terminalu Kontenerowego wraz z obiektami towarzyszącymi w Brzegu Dolnym przyznano 21.736.141,87 zł.

PCC Intermodal zajmuje się organizacją transportu towarów w kontenerach w oparciu o regularną sieć połączeń kolejowych pomiędzy portami morskimi a terminalami lądowymi.

Obecnie firma posiada w swojej sieci 4 terminale. Plany inwestycyjne spółki przewidują do 2015 roku budowę jeszcze 2 terminali na tzw. ścianie wschodniej oraz suchego portu na Pomorzu. Jeszcze do końca bieżącego roku PCC Intermodal planuje rozpoczęcie budowy nowego obiektu w Brzegu Dolnym oraz rozbudowę Terminalu w Kutnie - I etap (o wartości ponad 40 mln zł) oddano do użytku we wrześniu 2011 r. (PAP)

kuc/ osz/

d32qdyi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32qdyi
d32qdyi