Trwa ładowanie...
d2p1v58

PCC Rokita jest zainteresowane nabyciem IRPC Polyol w Tajlandii za ok 8,9 mln zł

Warszawa, 20.09.2016 (ISBnews) - PCC Rokita ustaliło cenę nabycia spółki IRPC Polyol z Tajlandii na ok. 8,9 mln zł, podała spółka. Zarząd pozytywnie ocenia zasadność inwestycji.

Share
d2p1v58

Zarząd PCC Rokita dokonał analizy sytuacji oraz potencjału producenta systemów poliuretanowych i polioli IRPC Polyol Company Ltd. w Bangkoku - spółki z grupy IRPC - pod kątem możliwości inwestycji w IRPC Polyol poprzez zakup części udziałów w tej spółce i utworzenie spółki joint venture wspólnie z IRPC Public Co. Ltd. w Bangkoku.

"Ponadto w ramach prowadzonych negocjacji z IRPC Public Co. Ltd. w Bangkoku ustalona została cena nabycia od tej spółki części udziałów w spółce IRPC Polyol na kwotę ok. 80 mln BAHT, co stanowi równowartość ok. 8,9 mln zł wg kursu na dzień 20 września 2016 r., przy czym ostateczna cena zostanie ustalona na podstawie rocznego sprawozdania finansowego spółki IRPC Polyol za rok 2016, zbadanego przez biegłego rewidenta" - czytamy w komunikacie.

Zarząd PCC Rokita w obecnym stanie zaawansowania działań pozytywnie ocenił zasadność Inwestycji.

d2p1v58

"Zarząd spółki zwróci się do rady nadzorczej spółki o wyrażenie stosownych zgód na inwestycję" - czytamy dalej.

W marcu br. PCC Rokita poinformował o rozważanej możliwości rozpoczęcia w Tajlandii produkcji w branży poliuretanowej poprzez inwestycję w IRPC Polyol.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r.

(ISBnews)

d2p1v58

Podziel się opinią

Share
d2p1v58
d2p1v58