Trwa ładowanie...
d3yrb65

PCC Rokita wyemituje obligacje o wartości 20 mln zł w ramach III programu emisji

Warszawa, 12.06.2015 (ISBnews) - PCC Rokita wyemituje 200 tys. niezabezpieczonych obligacji serii CA o łącznej wartości nominalnej 20 mln zł w ramach III programu emisji obligacji, podała spółka.

Share
d3yrb65

"Obligacje serii CA oprocentowane będą w stałej wysokości 5% w stosunku rocznym. Okresy odsetkowe będą wynosiły 3 miesiące" - czytamy w komunikacie.

Spółka wykupi obligacje w terminie 5 lat od dnia ich przydziału. Będzie mieć jednak prawo wcześniejszego ich wykupu.

"Obligacje serii CA nie będą miały formy dokumentu, będą zdematerializowane oraz zostaną wprowadzone do obrotu na rynku regulowanym Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie" - podano także.

d3yrb65

Wcześniej KNF zatwierdziła prospekt emisyjny PCC Rokita w związku z ofertą publiczną obligacji. Spółka podała w prospekcie, że przeprowadzi co najmniej 2 emisje obligacji w ramach III programu emisji obligacji o łącznej wartości 200 mln zł.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r.

(ISBnews)

d3yrb65

Podziel się opinią

Share
d3yrb65
d3yrb65