Trwa ładowanie...
d1f96xy
d1f96xy

PEManagers zakłada utrzymanie 60% marży EBITDA, zapowiada wysoką dywidendę

Warszawa, 10.03.2016 (ISBnews) - Private Equity Managers (PEManagers) ocenia, że marża EBITDA na ubiegłorocznym poziomie 60% jest do utrzymania, poinformował prezes Cezary Smorszczewski. Według jego słów, planowana propozycja zarządu w kwestii dywidendy za ub.r. powinna dać jedną z największych stóp na rynku, przekraczającą na dziś 12%.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1f96xy

"Nie ma powodu, by trzymać gotówkę, chyba że pojawiłyby się przejęcia, ale nie jest nasza to podstawowa działalność. Oceniam, że propozycja zarządu w sprawie dywidendy powinna dać jeden z największych yield'ów na rynku, przekraczający na dziś 12%" - powiedział Smorszczewski na spotkaniu z dziennikarzami.

Zaznaczył jednocześnie, że marża EBITDA na poziomie 60% za 2015 rok jest "do utrzymania".

W 2015 r. zarządzane przez PEManagers fundusze wydały na nowe inwestycje ponad 0,5 mld zł. Smorszczewski wskazał, że PEManagers obrócił 40% aktywów w 2015 r. przy wyjściach w ub.r. na poziomie 800 mln zł.

d1f96xy

"Będą wyjścia w najbliższym czasie i niewykluczone, że będziemy posiadać ponad 500 mln zł na kolejne inwestycje. Silnie pozycjonujemy się w fintech, e-commerce, czy e-travel" - wskazał prezes PEManagers.

Według jego słów, potencjalne inwestycje mogą zostać przeprowadzone w regionie środkowej Europy.

"Słaby polski rynek giełdowy nikogo nie cieszy, w tym mnie jako inwestora, ale to dla nas jako spółki dobry moment na zakupy" - stwierdził Smorszczewski.

Grupa Private Equity Managers S.A. to grupa kapitałowa wyspecjalizowana w zarządzaniu różnymi klasami aktywów, w tym w funduszach venture capital. Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE, Turcji, Rosji, Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. Spółka jest notowana na GPW od kwietnia 2015 r.

(ISBnews)

d1f96xy

Podziel się opinią

Share
d1f96xy
d1f96xy