Trwa ładowanie...
d1zs6eq

Penta chce odroczenia głosowania nad zniesieniem dematerializacji akcji EMC

19.08. Warszawa (PAP) - Penta prowadzi z TFI PZU rozmowy w sprawie strategicznej współpracy przy dalszym rozwoju EMC Instytut Medyczny i podczas NWZA spółki, zwołanego na 20...

Share
d1zs6eq

19.08. Warszawa (PAP) - Penta prowadzi z TFI PZU rozmowy w sprawie strategicznej współpracy przy dalszym rozwoju EMC Instytut Medyczny i podczas NWZA spółki, zwołanego na 20 sierpnia, będzie głosowała nad odroczeniem głosowania nad zniesieniem dematerializacji akcji EMC - poinformowała Penta w poniedziałkowym komunikacie prasowym.

Jeden z projektów uchwały na NWZ EMC zakłada głosowanie w w sprawie przywrócenia akcjom EMC Instytut Medyczny formy dokumentu (zniesienia dematerializacji akcji) oraz wycofania ich z obrotu na GPW.

Penta podała w poniedziałek, że podtrzymuje składane wcześniej deklaracje o planach wycofania EMC z obrotu na GPW.

"Aktualnie fundusz prowadzi rozmowy z drugim największym akcjonariuszem spółki - TFI PZU, w celu podjęcia strategicznej współpracy przy tworzeniu koncepcji dalszego rozwoju EMC. W związku z powyższym, głosowanie nad zniesieniem dematerializacji akcji EMC, planowane na najbliższe NWZA, zostanie odroczone. Po głosowaniu nad zmianami w składzie Rady Nadzorczej EMC - planujemy głosować w sprawie zarządzenia 30-dniowej przerwy w obradach Walnego Zgromadzenia Spółki" - napisano w komunikacie.

d1zs6eq

"Ufamy, że w tym czasie zakończymy toczące się rozmowy z TFI PZU, czego rezultatem będzie podjęcie wszelkich, formalnych kroków zmierzających do wycofania akcji EMC z obrotu giełdowego" - dodano.

Penta po zakończeniu wezwania jest obecnie największym akcjonariuszem EMC Instytut Medyczny. Poprzez swoje podmioty zależne kontroluje łącznie 5.696.510 akcji EMC, stanowiących 68,41 proc. kapitału zakładowego spółki, uprawniających do 73,23 proc. ogólnej liczby głosów. (PAP)

seb/ ana/

d1zs6eq

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zs6eq
d1zs6eq