Trwa ładowanie...
d3enuo7

PGE GiEK zleciła budowę instalacji odazotowania spalin za 63,9 mln zł netto

Warszawa, 05.10.2016 (ISBnews) - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) - spółka zależna Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) - podpisała z konsorcjum Erbudu (lider konsorcjum) i Yara Enviromental Technologies GmbH umowę na budowę instalacji odazotowania spalin w Elektrowni Pomorzany, podała spółka. Wartość kontraktu to 63,9 mln zł netto.

Share
d3enuo7

"Kontrakt obejmuje również modernizację podgrzewaczy wody, wentylatorów spalin i obrotowych podgrzewaczy powietrza. Wartość kontraktu to 63,9 mln zł netto. Prace powinny zakończyć się w IV kwartale 2018 roku. Dzięki inwestycji emisja tlenków azotu z elektrowni zmniejszy się ponad trzykrotnie" - czytamy w komunikacie.

Inwestycja realizowana dla dwóch kotłów jest częścią "Programu inwestycyjnego Elektrowni Pomorzany". W jego ramach podpisano wcześniej kontrakt na budowę instalacji odsiarczania spalin

"To kolejna inwestycja, której realizacja przyczyni się do zmniejszenia emisji w Elektrowni Pomorzany, a tym samym poprawi jakość powietrza w Szczecinie" - powiedział prezes PGE GiEK Sławomir Zawada, cytowany w komunikacie.

d3enuo7

Całkowite nakłady inwestycyjne zaplanowane w ramach programu w latach 2016-2019 to ponad 200 mln zło netto.

"Inwestycje wykonane w ramach tych środków nie tylko wpłyną na poprawę jakości powietrza w rejonie szczecińskim, ale także pozwolą na utrzymanie racjonalnych cen ciepła oraz wydłużą zdolności eksploatacyjne elektrowni co najmniej do 2039 roku" - dodał wiceprezes ds. finansowych Radosław Rasała.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d3enuo7

Podziel się opinią

Share
d3enuo7
d3enuo7