Trwa ładowanie...
d3tfqst
25-11-2015 17:36

PGE podpisała z konsorcjum z Budimeksem aneks ws. Turowa na 280 mln zł netto

Warszawa, 25.11.2015 (ISBnews) - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) podpisała z konsorcjum Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe, Budimex i Tecnicas Reunidas aneks do umowy na zaprojektowanie i budowę w formule "pod klucz" bloku energetycznego w Elektrowni Turów, który podwyższa wartość kontraktu o 280 mln zł netto do 3,53 mld zł netto, podał Budimex. Udział Budimeksu w tym aneksie wynosi ok. 25%.

d3tfqst

"Termin zakończenia robót został wydłużony o 9 miesięcy i wynosi 65 miesięcy od daty wystawienia przez zamawiającego polecenia rozpoczęcia prac.
Zamawiający zapłaci wykonawcy zaliczkę w wysokości 10% kwoty podwyższenia ceny w terminie 30 dni od dnia otrzymania przez zamawiającego oryginałów aneksów do gwarancji bankowych na zwrot zaliczki, zwiększających kwotę udzielonego zabezpieczenia tak, aby odzwierciedlała ona 10% wartości zwiększonej ceny kontraktu (...) Pozostałe warunki umowy nie ulegają zmianie" - czytamy w komunikacie.

W lipcu ub.r. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna zawarła umowę z konsorcjum firm Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe GmbH, Budimex i Tecnicas Reunidas na zaprojektowanie i wykonanie w formule "pod klucz" bloku energetycznego o mocy elektrycznej netto 450 MWe z kotłem parowym pyłowym w Elektrowni Turów. Wartość umowy wynosiła 3,25 mld zł netto.

Wykonawcy otrzymali polecenie rozpoczęcia prac w grudniu ub.r.

Nowy blok energetyczny w Elektrowni Turów zastąpi wycofane z eksploatacji jednostki starszej generacji. Odbudowa mocy jest przede wszystkim elementem optymalizacji sposobu wykorzystania całego kompleksu wydobywczo-energetycznego Turów, w tym również zagospodarowania dostępnych złóż węgla. Wpływa także na poprawę bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Do grupy Budimex należą m.in.: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków. W 2014 r. Budimex miał 4,95 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d3tfqst
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tfqst