Trwa ładowanie...
d3te2n0

PGE potwierdza, że na krótkiej liście do kupna Exatela są dwie firmy

15.11. Warszawa (PAP) - PGE potwierdza, że na krótkiej liście do kupna Exatela są dwie firmy, obecnie w spółce trwa due diligence. PGE podtrzymuje, że sprzedaż Exatela jest możliwa...

Share
d3te2n0

15.11. Warszawa (PAP) - PGE potwierdza, że na krótkiej liście do kupna Exatela są dwie firmy, obecnie w spółce trwa due diligence. PGE podtrzymuje, że sprzedaż Exatela jest możliwa do końca tego roku - powiedzieli na poniedziałkowym spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele PGE.

"Na krótkiej liście są dwa podmioty, due diligence jest w toku" - powiedział Wojciech Topolnicki, wiceprezes PGE.

Media informowały ostatnio, że na krótkiej liście znalazły się: Polkomtel i Mediatel, a z wyścigu odpadły Netia i grupa GTS.

"Zgodnie z procedurą przetargową wybraliśmy najlepsze oferty. Procedura była jasna, jak ktoś czuje sie rozżalony, mógł złożyć lepszą ofertę" - powiedział Tomasz Zadroga, prezes PGE.

d3te2n0

Topolnicki dodał, że różnice w ofertach wynosiły nawet około 40 proc.

PGE podtrzymuje, że proces sprzedaży Exatela może nastąpić jeszcze w tym roku.

Topolnicki poinformował, że w księgach spółki wartość Exatela jest podana w cenach nabycia i wynosi około 400 mln zł. Rynek szacuje wartość Exatela na minimum 700 - 800 mln zł.

Exatel zanotował w 2009 roku 54,8 mln zł zysku netto, czyli o 248 proc. więcej niż w 2008 roku. EBITDA spółki wzrosła o ponad 30 proc. wobec 2008 roku do 153,0 mln zł, a przychody pozostały na poziomie z 2008 roku, czyli ok. 550 mln zł.

Exatel jest operatorem telekomunikacyjnym i koncentruje się na usługach teleinformatycznych dla biznesu oraz administracji państwowej. Spółka świadczy usługi: operatorskie, transmisji danych, dzierżawy łączy, internetowe, głosowe oraz hosting i kolokację. Exatel zarządza drugą co do wielkości w Polsce światłowodową siecią transmisji danych o długości ok. 20 tys. km. (PAP)

pel/ gor/

d3te2n0

Podziel się opinią

Share
d3te2n0
d3te2n0