Trwa ładowanie...
d349w07

PGE przygotowuje dokumentację do przetargu na doradcę przy sprzedaży Polkomtela

13.10.Warszawa (PAP) - Polska Grupa Energetyczna (PGE) jest w trakcie przygotowywania dokumentacji do ogłoszenia przetargu na wybór doradcy przy sprzedaży swojego pakietu 21,85...

d349w07
d349w07

13.10.Warszawa (PAP) - Polska Grupa Energetyczna (PGE)
jest w trakcie przygotowywania dokumentacji do ogłoszenia przetargu na wybór doradcy przy sprzedaży swojego pakietu 21,85 proc. akcji Polkomtela - poinformował PAP Jacek Strzałkowski, rzecznik PGE.

"Jest przygotowywana dokumentacja do przetargu na wybór doradcy" - powiedział PAP Strzałkowski, ale nie chciał powiedzieć kiedy przetarg może zostać ogłoszony.

"Nie mogę tego powiedzieć. Nie zdecydowaliśmy jeszcze w jakiej formie to się odbędzie, czy poprzez zaproszenie do wybranych firm, czy w formie przetargu otwartego do wszystkich" - powiedział.

Na początku września PGE informowała, że podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do sprzedaży akcji Polkomtela oraz że w najbliższym czasie ogłosi przetarg na wybór doradcy w tym procesie.

d349w07

PKN Orlen informował też wcześniej, że może sprzedać swój pakiet 24,4 proc. akcji Polkomtela, wraz z partnerem, i wskazał potencjalnie na PGE. Doradcą przy sprzedaży pakietu przez PKN jest bank inwestycyjny Nomura, a PKN spodziewał się w październiku lub listopadzie pierwszych ofert kupna tych akcji.

Wcześniej PGE i PKN oceniały, że sprzedaż inwestorowi branżowemu lub finansowemu jest możliwa jeszcze w 2009 roku, ale alternatywą jest też sprzedaż tych akcji poprzez giełdę.

Oprócz Polskiej Grupy Energetycznej, która ma 21,85 proc. akcji Polkomtela i PKN Orlen (24,4 proc.) aktywa telekomu może zbyć także Węglokoks, posiadający 4,98 proc. akcji operatora sieci Plus. Łącznie jest to pakiet 51,23 proc.

Poza PKN, PGE i Węglokoksem akcje największego w Polsce operatora mobilnego ma także KGHM (24,39 proc.) oraz brytyjski Vodafone (24,39 proc.).

d349w07

W sierpniu KGHM informował, że nie jest zdeterminowany, aby sprzedać posiadany pakiet Polkomtela. Wyjście będzie uzasadnione, jeśli KGHM będzie chciał sfinansować dużą akwizycję w podstawowym biznesie. Spółka nie widziała wówczas możliwości nabycia planowanych aktywów.

Według nieoficjalnych informacji prasowych, Vodafone nie zamierza znacząco zwiększyć swojego udziału w Polkomtelu.

Barbara Woźniak (PAP)

bas/ jtt/

d349w07
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d349w07