Trwa ładowanie...
d2l6lna

PGF podtrzymał prognozy wyników, ale widzi ryzyko niewykonania w 5 proc. 6 mld zł przychodów

17.11. Łódź (PAP) - Polska Grupa Farmaceutyczna po trzech kwartałach 2010 roku podtrzymała prognozy wyników finansowych, ale ze względu na słabszą dynamikę rynku farmaceutycznego w...

d2l6lna
d2l6lna

17.11. Łódź (PAP) - Polska Grupa Farmaceutyczna po trzech kwartałach 2010 roku podtrzymała prognozy wyników finansowych, ale ze względu na słabszą dynamikę rynku farmaceutycznego w IV kwartale widzi ryzyko niewykonania zakładanych 6 mld zł sprzedaży w skali do 5 proc. - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele spółki.

"Ze względu na fakt, że listopad w ubiegłym roku był wyjątkowo dobrym miesiącem, mamy wysoką bazę. Można się zatem spodziewać, że w IV kwartale wzrost rynku będzie mniejszy niż średnia z poprzednich kwartałów i dynamika roczna rynku spadnie poniżej 5 proc." - powiedział Jacek Szwajcowski, prezes spółki.

"Podtrzymujemy prognozy finansowe na 2010 rok, ale widzimy ryzyko, że może nie udać się zrealizować 6 mld zł przychodów z odchyleniem 5 proc. w dół" - dodał Jacek Dauenhauer, dyrektor finansowy spółki.

Przychody ze sprzedaży PGF wzrosły po trzech kwartałach o 6 proc, do 4,256 mld zł. Zysk netto zwiększył się o 62,8 proc. do 47 mln zł.

W tegorocznej prognozie spółka zakłada dwucyfrowy wzrost zysku netto oraz utrzymanie zadłużenia na poziomie nieprzekraczającym 500 mln zł.

Firma monitorująca rynek IMS szacuje, że dynamika wzrostu rynku spadnie na koniec 2010 do 3,6 proc. z 5 proc. po trzech kwartałach 2010. (PAP)

epo/ jtt/

d2l6lna
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l6lna