Trwa ładowanie...
d2gyhyh
d2gyhyh

PGNiG: MIT Entrerprise Forum otrzyma dofinansowanie z programu 'Start in Poland'

Warszawa, 23.11.2016 (ISBnews) - Akcelerator MIT Enterprise Forum (MITEF), z udziałem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG), PKO Banku Polskiego, KGHM Cuprum i Grupy Adamed, znalazł się wśród 10 podmiotów, które otrzymają dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach rządowego programu Start In Poland, podało PGNiG. Start-up'y zainteresowane udziałem w pierwszej rundzie akceleracji mają czas na zgłoszenie do 7 grudnia 2016 r.
Share
d2gyhyh

"O 60 mln zł w konkursie Scale Up rywalizowało aż 61 akceleratorów z udziałem dużych przedsiębiorstw. Wśród 10 wybranych jest program akceleracyjny realizowany przez MIT Enterprise Forum Poland (MITEF) wraz z PKO Bankiem Polskim, PGNiG, KGHM Cuprum oraz Grupą Adamed" - czytamy w komunikacie.

PGNiG jest partnerem strategicznym Ścieżki Energia. W tej części akceleracji zaoferuje start-up'om swoje laboratoria, dostęp do niektórych baz danych oraz infrastrukturę produkcyjną. W tworzenie ścieżki zaangażowane zostały spółki PGNiG, PGNiG Obrót Detaliczny, PGNiG Termika, Polska Spółka Gazownictwa, Exalo Drilling oraz PGNiG Technologie. Grupa kapitałowa poszukuje projektów nowych technologii w obszarach dotyczących poszukiwania węglowodorów, dystrybucji gazu, sprzedaży energii i relacji z klientami, produkcji ciepła, energii rozproszonej oraz LNG/CNG. Rekrutacja trwa do 7 grudnia 2016 r.

"Naszym zadaniem w akceleratorze jest sprawdzenie start-up'owych projektów pod kątem działalności biznesowej spółek z grupy kapitałowej PGNiG. Jestem przekonany, że współpraca zaowocuje wdrożeniami, a dla wszystkich start-up'ów już sama możliwość wykorzystania naszej bazy technicznej będzie ciekawym poligonem doświadczalnym" - powiedział wiceprezes PGNiG ds. rozwoju Łukasz Kroplewski, cytowany w komunikacie.

d2gyhyh

"Nasz program akceleracyjny to szansa dla najzdolniejszych naukowców i młodych przedsiębiorców na komercjalizację swoich pomysłów przy wsparciu i opiece eksperckiej naszych partnerów. W połączeniu z metodologią akceleracji zaczerpniętą z MIT oraz finansowaniem uzyskanym w ramach programu Scale Up pozwoli nam to stworzyć swego rodzaju fabrykę przedsiębiorstw osiągających globalne sukcesy, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju polskiej gospodarki" - dodał prezes MIT Enterprise Forum Poland Paweł Bochniarz.

Firmy współtworzące program akceleracyjny przygotowały wyspecjalizowane ścieżki akceleracji odpowiednie do branży, którą reprezentują. Let's fintech with PKO Bank Polski to propozycja dla start-up'ów z branży finansowej. Ścieżkę Zdrowie przygotowała Grupa Adamed. Za ścieżkę surowcową odpowiada KGHM Cuprum.

W dwóch rundach akceleracji MITEF Poland chce wybrać łącznie 50 start-up'ów do wszystkich ścieżek. Niezależnie od grantów finansowych dla najlepszych start-up'ów, 10 z nich pojedzie na tzw. bootcamp do Massachusetts Institute of Technology. W Bostonie startupy wezmą udział w warsztatach z przedsiębiorczości, spotkają się ze swoimi amerykańskimi odpowiednikami, porozmawiają z lokalnymi przedsiębiorcami i zaprezentują się potencjalnym inwestorom.

(ISBnews)

d2gyhyh

Podziel się opinią

Share
d2gyhyh
d2gyhyh