Trwa ładowanie...

PGNiG sięga do naszych kieszeni. Sprawdź, ile zapłacisz

5,9 proc. – taki wzrost ceny gazu zatwierdził Urząd Regulacji Energetyki. Będzie on dotyczył odbiorców tego paliwa od PGNiG Obrót Detaliczny. Nowa taryfa będzie obowiązywać od 10 sierpnia do 31 grudnia 2018 r.
Share
PGNiG twierdzi, że konsumenci i tak zapłacą mniej niż jeszcze 2,5 roku temu
PGNiG twierdzi, że konsumenci i tak zapłacą mniej niż jeszcze 2,5 roku temuŹródło: East News, Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS
d2u2xaj

Niezmienne pozostają za to stawka za abonament i obniżona w marcu tego roku o 7,37 proc. opłata dystrybucyjna za transport gazu. Po wejściu w życie nowej taryfy rachunki za gaz będą wyższe średnio o 3,6 proc. Ale, jak twierdzi PGNiG, średnio rachunki i tak pozostaną niższe o 8 proc. niż na koniec 2015 r.

Czytaj też: PGNiG odkrył duże złoże gazu

PGNiG chce uzykiwać gaz z metanu. "Wiele nauczyliśmy się z łupków"

Firma chwali się także wyliczonymi przez nią oszczędnościami, jakie w stosunku do cen z tego okresu osiągną od początku 2016 r. do końca 2018 r. użytkownicy na „typowych rachunkach”. Według tych obliczeń na przygotowaniu posiłków zaoszczędzi się ok. 60 zł, podgrzewaniu wody ok. 276, a na ogrzewaniu – ok. 860 zł.

d2u2xaj

Powodem podwyżki jest wg. PGNiG-u wzrost cen gazu na rynku giełdowym. Na te z kolei mają wpływać wysokie notowania ropy naftowej oraz napięcia w handlu światowym, wynikające z wojny celnej między USA, Chinami a Unią Europejską.

PGNiG to największa w Polsce spółka zajmująca się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej. Oprócz Polski działa także w Libii, Pakistanie, Czechach, Danii i Niemczech.

Historia firmy sięga 1976 r., kiedy to powstało Zjednoczenie Górnictwa Naftowego i Gazowniczego. Obecnie firma zajmuje się m.in. dostarczaniem gazu – zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorstwom. Od 2005 r. PGNiG jest notowany na giełdzie. Prezesem zarządu jest Piotr Woźniak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2u2xaj

Podziel się opinią

Share
d2u2xaj
d2u2xaj