Trwa ładowanie...
d49zy8c

PGNiG szacuje, że 2 000 pracowników odejdzie dobrowolnie w tym roku

Warszawa, 08.05.2015 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictow (PGNiG) szacuje, że z całej grupy kapitałowej odejdzie w tym roku około 2 000 pracowników w ramach programów dobrowolnych odejść (PDO), poinformował prezes Mariusz Zawisza.

Share
d49zy8c

"To jest program dobrowolnych odejść, trudno jest nam ocenić potencjał pracowników, którzy się do niego zgłoszą. W zeszłym roku w sumie odeszło z grupy około 2 000 osób i szacujemy, że co najmniej taka liczba może odejść również w tym roku, z całej grupy kapitałowej" - powiedział Zawisza na konferencji prasowej.

Do programu prowadzonego w Polskiej Spółce Gazownictwa zapisało się już prawie 1 400 pracowników i około 1 300 osób odeszło. W I kwartale rezerwa na PDO wyniosła 96 mln zł, poinformował także prezes.

Aktualnie PGNiG prowadzi program dobrowolnych odejść także w centrali i spółce PGNiG Obrót Detaliczny. "Z uwagi na to, że te programy zostały ogłoszone z początkiem maja, to jeszcze nie potrafimy określić potencjału" - powiedział Zawisza.

d49zy8c

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d49zy8c

Podziel się opinią

Share
d49zy8c
d49zy8c