Trwa ładowanie...
d264ohj
d264ohj

PGNiG Termika ogłosi przetarg na blok gazowy na Żeraniu do końca miesiąca

Warszawa,? ?18.11.2014 (ISBnews) - PGNiG Termika ogłosi przetarg na budowę bloku gazowego w Elektrociepłowni Żerań w Warszawie do końca listopada, poinformował prezes Marek Dec. Inwestycja będzie warta ok. 1,6 mld zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d264ohj

"Przetarg na wybór głównego wykonawcy ogłosimy do końca listopada, a umowę chcielibyśmy podpisać do połowy 2016 r." - powiedział Dec "Pulsowi Biznesu".

Inwestycja obejmuje gazowo-parowy o mocy elektrycznej 420-490 MWe i mocy cieplnej powyżej 250 MWt, a do tego dochodzi umowa serwisowa na 12 lat. Porównując Żerań do podobnego projektu realizowanego przez Termikę, wespół z energetycznym Tauronem, w Stalowej Woli, jego wartość można szacować na około 1,6 mld zł. Dostawcą gazu do bloku na Żeraniu będzie jej właściciel, czyli grupa PGNiG, podała gazeta.

"PB" podkreśla, że Termika chce też intensywnie inwestować poza Warszawą i przygotowuje się do budowy elektrociepłowni w Przemyślu.

d264ohj

"Rozglądamy się też za elektrociepłowniami i ciepłowniami, które można kupić i zmodernizować" - dodał Dec.

PGNiG Termika to największy w Polsce producent ciepła i energii elektrycznej wytwarzanych metodą kogeneracji. Posiada elektrociepłownie w Warszawie: Ciepłownię Kawęczyn, Elektrociepłownię Siekierki, Elektrociepłownię Żerań, Ciepłownię Wola, Ciepłownię Regaty oraz Elektrociepłownię Pruszków w Pruszkowie.

?(?ISBnews)

d264ohj

Podziel się opinią

Share
d264ohj
d264ohj