Trwa ładowanie...
d3pp727
17-03-2017 16:28

PGNiG: URE zatwierdził wzrost cen w taryfie detal. i dla największych klientów

Warszawa, 17.03.2017 (ISBnews) - Urząd Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził nową taryfę dla największych klientów Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG), zakładającą wzrost średnich cen gazu wysokometanowego o 8%, a zaazotowanego o 7,9%, oraz wzrost cen w taryfie detalicznej o 1,6%, podała spółka. Zmiany obowiązują od 1 kwietnia. 

d3pp727

"PGNiG otrzymał informację o zatwierdzeniu decyzją prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 17 marca 2017 roku nowej taryfy w zakresie dostarczania paliw gazowych Nr 14/2017 PGNiG S.A. (taryfa dla największych klientów) oraz zmiany taryfy PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. w zakresie obrotu paliwami gazowymi Nr 5" - czytamy w komunikacie.

W porównaniu do aktualnie obowiązującej taryfy dla największych klientów w nowej taryfie zwiększeniu uległ całkowity koszt pozyskania przez PGNiG gazu ziemnego, co jest wynikiem wyższych niż w poprzednich okresach cen ropy naftowej oraz cen gazu ziemnego na rynkach hurtowych w północno-zachodniej Europie, wyjaśniła spółka.

"W konsekwencji, średnia cena paliwa gazowego wysokometanowego wzrosła o 8%, a w przypadku gazu ziemnego zaazotowanego o 7,9%" - czytamy dalej.

Nowa taryfa dla największych klientów będzie obowiązywać od 1 kwietnia do 30 czerwca 2017 r.

d3pp727

"Ceny za paliwo gazowe w zmianie taryfy detalicznej są o 1,6% wyższe w stosunku do cen obecnie obowiązujących. Stawki opłat abonamentowych pozostały bez zmian" - podano także.

Zmiana taryfy detalicznej będzie obowiązywać od 1 kwietnia do 31 grudnia 2017 roku.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d3pp727
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pp727